WTA finaalturniir: mullused finalistid võitsid uustulnukaid

Maria Sakkari võitis tänu suurepärasele mängule kahes tie-break’is. / Foto: AP/Scanpix

Fort Worthis algas WTA finaalturniir Nancy Richey nimelises alagrupis põnevate mängudega, mis kokku kestsid ligi viis tundi.

Kuid mõlema mängu ühine nimetus oli see, et eelmisel aastal kaheksa parema sekka pääsenud tennisistid alustasid võitudega uustulnukate üle ja seda vaatamata nende madalamale asetusele: Maria Sakkari (Kreeka, 5) alistas Jessica Pegula (USA, 3) 7:6, 7:6 ja Arina Sabalenka (7) Ons Jabeuri (Tuneesia, 2) 3:6, 7:6, 7:5. Fort Worthi staadionil peaks olema maha pandud ajutine väljak ja tundus, et selle kate ei olnud kuigi kiire põrkega, mistõttu murdeid oli üsna palju – esimeses mängus 8 ja teises 12.

Pegula alustas kohtumist üsna kahvatult ja tegi enda kohta palju lihtvigu. Kuid ameeriklanna on tuntud oma tugeva võitlusvaimu poolest ja kolmel korral tegi ta murde tagasi. Algul seisult 0:2, seejärel ka seisudelt 3:4 ja 5:6, mil Sakkari servis seti võiduks. Sellises olukorras peaks pigem Sakkari murduma, aga ta oli hästi keskendunud ega lasknud ennast häirida, et ta tie-break’is 5:2 ja 6:4 edu maha mängis. Seisul 6:6 teenitud punkt tõrjel sai otsustavaks, kreeklanna võitis tie-break’i 8:6.

Teises setis läks Sakkari ette 3:0, aga taas saabus viik 3:3, mille järel mõlemad hoidsid probleemideta servi kuni Sakkari eduseisuni 6:5. Sellelt seisult jäi Pegula oma servil hätta ja kreeklannal oli kaks murde- ehk matšpalli. Kuid lõppes kõik sarnaselt esimese setiga – Pegula võitles end raskest seisust välja, aga setti ikkagi ei võitnud. Tie-break’is kuulus neli viimast punkti Sakkarile ja ta võitis 7:4. Pegulal jäi puudu stabiilsusest, ka neis näitajates, kus ta pidanuks olema parem, ta tegelikult ei olnud – näiteks kaotas topeltvead 4 vs 1 ja esimese servi õnnestumisprotsendi 56 vs 66.

Jabeur alustas Sabalenka vastu parimal võimalikul viisil ja võitis esimese geimi vastase servil nulliga. Kuna Sabalenkal ei olnud avasetis ühtki murdepalli, ei saanudki Jabeur enam kaotada ja seisul 5:3 tegi ta ühe murde veel. Siis aga algas teine sett murrete kaskaadiga, millest väljuti seisul 4:2 Sabalenka juhtimisel. Valgevenelanna oli selleks hetkeks murdnud kõik kolm vastase servi, aga Jabeur kolmest kaks. Tuneeslanna sai viimasel hetkel seisul 4:5 murde tagasi ja tundus, et mängu võtmed on tema käes. Tie-break’is juhtis Jabeur 5:3, aga kaotas siis neli punkti järjest.

Otsustavas setis oli Jabeur ees 4:2 ja omas järgmises geimis Sabalenka pallingul kaht murdepalli. Kui aga see väga võidule lähedal edu käest läks, kuulus mängu lõpp Sabalenkale. Ta murdis järgmise geimi nulliga ja uuesti sai vastase servi kätte viimases geimis seisul 6:5. Sabalenka tegi kokkuvõttes ühe murde ja 16 äralööki vähem, aga suutis paremini tõrjuda teist servi, mis oli üks edu võtmetest. Statistika näitab, et iga setiga muutus Sabalenka teise servi tõrje agressiivsemaks ja lõpuks sai Jabeur teiselt pallingult ainult 39% punktidest, kusjuures esimeses setis oli ta neid võitnud 67%. Jabeur jäi peale ka ässadega 7:1 ja üldpunktidega 111:107, aga sellest ei olnud tulu.

“Kogu aeg sisendasin endale: püüa ja võitle ning tee nii, et kui ta tahab mängu võita, peab ta selleks tegeme midagi suurt, aga mitte saama punkte lihtsalt. Arvan, et suutsin talle võtmehetkedel survet avaldada ja see tõi võidu,” võttis Sabalenka kokku.

Täna või täpsemalt ööl vastu kolmapäeva mängitakse Tracy Austini alagrupis kohtumised Iga Swiatek (Poola, 1) – Darja Kasatkina (8) ja Cori Gauff (USA, 4) – Caroline Garcia (Prantsusmaa, 6).