Kiira Paškov võitis Tennis Europe`i turniiri Liepajas, Smirnovilt Saksamaal tubli esitus

– Kiira Paškov / Foto: Igor Pissarev/ETL

Reedel Liepajas lõppenud Tennis Europe`i U12 2. kategooria tüdrukute turniiri võitis Kiira Paškov. 11-aastane Paškov ei loovutanud kuue matši jooksul settigi. Koos Eleanora Roosiga võideti Liepajas ka paarismängutiitel!

Poolfinaalis alistas Tallinna tüdruk Läti tütarlapse Anna Azarova 6:4, 6:4 ning finaalis samuti Läti piiga Elizabete Marta Hamitova juba kindlamalt 6:3, 6:2. Eleanora Roos läbis alagrupi samuti puhaste paberitega, kuid veerandfinaalis pidi tunnistama just tulevase finalisti Hamitova paremust.

Paarismänguturniiril jõudsidki ainsate mittelätlastena nelja parema hulka Paškov/Roos. Poolfinaalis oldi veenvalt 6:3, 6:1 üle Paula Gurecka/Marina Markinast ning finaalis Azarova/Keijsa Berzinast 6:3, 7:6 (2).

Turniiril said rahvusvahelise võistluse kogemuse ka Doris Audova ning Liisa Marii Põhjala.

Poiste turniiril oli eestlaste edukaim Konrad Punger, kes alistas alagrupis kolm vastast, kuid andis poolfinaalis seisul 0:6 loobumisvõidu Läti poisile Eriks Valeinisele. Valeinis jäi finaalis alla Valgevene noormängijale Tsikhan Koranile. Veerandfinaalis oli Punger tulises kohtumises jagu saanud Läti poisist Tomass Dalderisest 7:6(5), 7:5.

Kristjan Ruudi Sepp sai alagrupis ühe, Kaspar Jaani kaks võitu. Paarismängus jäid Jaani/Punger veernadfinaalis alla Läti U12 esiduole Ralfs Upenieks/Eriks Valeinis 2:6, 4:6, kes turniiri ka võitsid.

Kristjan Ruudi Sepp kaotas koos Läti mängija Ernests Ritovsiga  Upenieks/Valeinisele avaringis.

Nikita Smirnovilt taas hea turniir

Vahvalt mängis Saksamaal Koblenzis Tennis Europe`i U12 1. kategooria turniiril Tartu poiss Nikita Smirnov, kes sammus 64-s tabelis võidult võidule veerandfinaalini välja. Smirnov alistas kaks Saksa mängijat ning tegi tuule alla ka prantslasele Hugo Rouiller`le, kuni lõpuks tuli alistuda finaali jõudnud kohalikule noortennisistile Vincent Jakob Reisachile.