Riga Openil sadas loobumisvõite

– Riia väljakud mattusid mitu korda vihmavee alla / Foto: Indrek Raudkivi

Käesoleval nädalal olid paljud Eesti noortennisistid Riias, sealsel U14 ja U16 Tennis Europe`i turniiril. Mežaparksi saviliivaväljakud kattusid aga alates kolmapäeva pärastlõunast lompidega, mis ei kadunud ära ka reede õhtuks. Pidev vihmasadu tingis paarismänguturniiride poolelijätmise.

Poiste U14 üksikmänguturniiril jõudsid teise ringi Kaspar Lusti, kes andis teises ringis kõva lahingu venelasele Ilja Maltsevile (TE U14 47.) 1:6, 6:3, 1:6. Aga ka Markus Valtson, norralaselt Sebastian Eielt loobumisvõidu saanud Edwin Averjanov ja läbi kvalifikatsiooni ennast põhitabelisse mänginud  Luukas Raudkivi.

Kuni 14-aastastest Eesti tütarlastest alistasid avaringi vastase Marie Johanna Lapimaa ning Mirjam Ränkel. Lapimaa jäi teises ringis alla tugevale Ukraina piigale Diana Smolinskale, viimane jõudis ka finaali. Ränkel pidi kuueteist tugeva seas tunnistama venelanna Anna Perelmani paremust.

Paarismänguturniirid jäeti lakkamatu vihma tõttu mõlemas vanuseklassis aga lõpuni mängimata. Kõige kaugemale – poolfinaali – jõudsid U14 vanuseklassis kaks kohtumist pidanud ning mõlemad võitnud Raudkivi/Rasmus Stalmeister, teised eestlased ootasid oma veerandfinaale kaks ja pool päeva, kuid mängima ei saanudki. Nii pidid Edwin Averjanov/Kaspar Lusti, Robin Lucas Sirk/Markus Valtson ning Hugo Narmont koos poolaka Pjotr Klujga pärast avamatši võitu rahulduma kohaga kaheksa parema seas.

Tütarlaste paarismängu turniiril jõudis kaheksa parema sekka kaks Eesti paari: Lisbet Levandi/Keira Tuisk ning Lapimaa/Ränkel. Kui Levandi/Tuisk pidid teises voorus tunnistama esimesena asetatud Läti dueti Jana Denisenko/Daniela Darta Feldmane paremust, siis kahju on, et Lapimaa/Ränkeli veerandfinaalkohtumine Läti/Venemaa paari Adelina Latšinova/Alisa Oktjabreva jäigi pidamata.

U16 noormeeste turniiril jõudis kõige kaugemale Villem Aadamsoo, kes kaheksa parema seas jäi kolmes setis alla Saksamaa teisele numbrile Lasse Poertnerile 6:4, 4:6, 6:2. Seegi matš peeti saju tõttu kahel päeval.

Põhiturniiril noppis ühe võidu veel Maximillian Kolk.

U16 tütarlaste üksikmänguturniiril said ühe võidu kirja Dana Halla ja Katariina Brit Esken. Esken pidas seejuures teises ringis tulise lahingu kolmanda paigutuse, Läti noormängija Polina Koroljovaga. Kahju, et võitlusliku avaseti lõpp lõunanaabri kasuks kaldus 7:6 (4). Teises setis mängis Esken väga kindlalt ning eksis haruharva – 6:4. Kolmas sett jäi vihasemalt meelestatud Läti tüdruku kasuks 6:0.

Kuna nutvate pilvede pärast tuli „walkoverèid“ nagu seeni pärast vihma, siis pääses Villem Aadamsoo koos tšehhi Petr Brunclikuga ilma mänguta poolfinaali. Veerandifnaalis said loobumisvõidu ka Viktor Fainstein/Kolk, ka kolmas paar Poertner/Daniels Tens (Läti) sai poolfinaalkoha ilma mänguta – vastased loobusid. Neljas veerandfinaalmatš jäi ära.

Järgmisel nädalal alustavad mitmed U14 mängijad turniiri Jelgavas, mõned U16 noortennisistid jäävad samuti Lätti – ees ootavad juunioride ITFi turniirid.