Kiira Paškov võitis Riias esikoha, eestlastele mitu auhinnalist kohta

Kiira Paškov. / Foto: Rein Kompus

Riias lõppes laupäeval suur rahvusvaheline Tennis Europe`i 2. kategooria tenniseturniir Riga Open by LTS, mis peeti kolmes vanuseklassis U12, U14, U16. Üksikmängu turniirivõidu tõi Eestile U14 vanuseklassis Kiira Paškov. 13-aastasele Paškovile on Riga Openi võit juba kuues TE turniirivõit käesoleval aastal, neist kaks on vanuseklassis U16. Riias jõudsid üksikmängudes poolfinaali veel tartlased Hanka Mühlberg (T U16) ja  Nikita Smirnov (P U14).

U12 vanuseklassis peetakse TE 2. kategooria turniire nii, et 32 mängijat on jaotatud kaheksasse alagruppi, kust edasi veerandfinaalidesse pääsevad ainult võitjad. Riias kahjuks eestlasi nende hulgas ei olnud. Küll aga said oma alagrupis teise koha Hugo Thor Teiv, Gregor Tillisson, Roger Moose, Magnar Luumann. Kaks võitu sai alagrupis kirja ka Adrian Shein, ent tema tuli geimide suhtega oma grupis kolmandale kohale. Tüdrukute seas tulid Eesti noormängijatest alagrupis teisele kohale Vera Morozova, Meribel Tamsalu ning Hõbe Lee Heinlo.

U14 vanuseklassis sai järjekordse turniirivõidu Kiira Paškov, kes tütarlaste üksikmänguturniiril kohtas tõsisemat vastupanu alles veerandfinaalis. Kaheksa hulgas alistus Paškovile Vladislava Lecinska (Läti) 6:3, 7:5, poolfinaalis Iisraeli mängija Liza Richterman ning finaalis „vana rivaal“ Lätimaalt Keisija Berzina 6:4, 6:3. Kaheksa parema sekka mängisid end ka Eleanora Roos ja Elizaveta Brjakina. Viimane jõudis paarismänguturniiril koos Läti esindaja Marina Markinaga ka poolfinaali.

Poiste U14 turniiril oli Eesti parim esimest asetust omanud Nikita Smirnov, kes veerandfinaalis alistas hispaanlase Nicolau Canas Urbiola 7:6 (5), 6:3, kuid pidi poolfinaalis tunnistama leedulase, oma selle turniiri paarismägnupartneri Ugnius Remeikise 6:2, 6:0 paremust. U14 poiste paarismängus saavutatigi koos turniirivõit, sest poolfinaalis alistati ülinapilt Eesti/Läti paar Konrad Punger/Eriks Valeinis 6:4, 2:6, 10:7 ning finaalis Läti/Kasahstani duo Tomass Dalderis/Robert Kaminskiy 6:3, 6:4.

U16 vanuseklassis jõudsid kolm Eesti noormeest veerandfinaali, kus esimest paigutust omanud Edwin Averjanov pidi tunnistama hiiglasekasvu ukrainlase Ivan Oliinyki paremust 4:6, 6:2, 2:6, teises ringis vägeva 7:6 (5), 6:1 võidu kolmandat asetust omanud poolaka Wiktor Jezi üle saanud Robin Lucas Sirk jäi alla Lätit esindavale venelasele Alexandr Churkinile ning Hugo Narmont, kes pidas maha lahingu hilisema turniirvõitja, Jan Kluczinskyiga. Kaotanud veerandfinaali avaseti 3:6, juhtis Narmont teises 5:2, kuid poolakas leidis siis uue hingamise ning võitis 7:5.

Küll aga saatis Narmontit edu paarismänguturniiril, kus koos Küprose noortennisisti Marios Prastitisega jõuti finaali. Paraku tuli dramaatiliseks kujunenud lõppkohtumises vastu võtta valus kaotus USA/Läti paarilt Michael Savano/Aleksandrs Sotikovs. Otsustava tie break seti loterii-allegriis oli Narmont/Prastatisel kasutada kolm matšpalli, kuid pikema kõrre tõmbasid lõpuks ikkagi ameeriklane ja lätlane 7:6(4), 2:6, 12:14

U16 tütarlaste üksikmängus tegi suurepärase etteaste Hanka Mühlberg. Tartu piiga jõudis kolme tubli võiduga poolfinaali. Kaheksa hulgas alistas ta leedulanna Ugne Opulskyte 7:5, 6:4, kuid nelja hulgas jäi alla Portugali mängijale Analu Freitasele.  Ka paarismängus jõudis Mühlberg poolfinaali, seda koos Miriam Ränkeliga, Eesti oli poolfinaalides esindatud kahe paariga, sest ka Paškov/Roos mängisid end nelja parema paari sekka. Mõlemad Eesti paarid võitlesid küll vapralt ent seekord finaali ei pääsenud. Juba esmaspäeval algab Šiauliais TE U16 3. kategooria ja Ljepajas U14 2.kategooria turniir.