Kiira Paškov võitis järjekordse U12 Tennis Europe’i 1. kategooria turniiri!

Neljanda TE U12 1. kategooria turniiri võitnud Kiira Paškov (vasakul) ja finalist Maria Valentina Pop (Rumeenia). / Foto: erakogu

Saksamaal Neunekirchenis peetud Tennis Europe`i U12 1. kategooria turniiril SANICARE Saarland Juniors Open saavutas tüdrukute seas esikoha Eesti noormängija Kiira Paškov. Paškovile oli see tänavu juba kolmas aga kokkuvõttes neljas 1. kategooria turniirivõit! Saksamaal jõuti koos Nadežda Morozovaga paarismängus samuti finaali.

Alustuseks võitis Paškov ülikindlalt Hollandi tüdruku Stephanie Blaauwwijki 6:0, 6:1. Teises ringis tuli vastaseks vana tuttav Summer Cupi`lt, Saksa tüdruk Ida Wobker, kellele Paškov paar nädalat tagasi alla jäi. Seekord ei tekkinud aga võitjas kahtlust. Paškov võttis väärtusliku revanši veenvalt 6:2, 6:1.

Veerandfinaalis tuli 12-aastasel Paškovil rinda pista Rumeenia lipu all võistelnud tütarlapse Tina Manescuga. Kuigi siin oli madistamist rohkem, väljus taas võitjana Eesti noormängija 6:4, 7:5. Väärtuslikem võit tuli Paškovile poolfinaalis, sest nooruke Eesti tennisemängija suutis alistada suure Venemaa U12 esinumbri Maria Makarova 6:1, 1:6, 7:5.

Ne vozmožno

Paškov suutis välja tulla uskumatutest seisudest. Ta oli otsustavas setis taga 4:5 ja 0:30, seejärel 5:5 0:40, kuid ometi jätkus Eesti tüdrukul jaksu, et lõpuks kolmetunnine kohtumine enda kasuks kallutada. Vene piigal ei jäänud muud üle, kui korduvalt üle väljakute karjuda: „No prosto ne vozmožno!!“ (Pole lihtsalt võimalik – e.k). Aga on võimalik!

„Mul tuli mäng kenasti välja,“ rääkis Paškov Tennisnetile tagasihoidlikult.

Finaalis oli Paškov vastamisi Rumeenia U12 edetabeli kolmanda tüdruku Maria Valentina Popiga, kes oli poolfinaalis alistanud sakslaste lootuse Lilly Marie Greinerti koguni 6:0, 6:0. Paškov hoidis ka selles matšis pea külmana ning sinimustvalge noor tennisist teenis hea esitusega 6:4, 6:2 võidu!

„Olen turniirivõidu üle väga õnnelik,“ kinnitas Paškov, kelle järgmine võistlus seisab ees Austrias Kufsteinis, mis on samuti Tennis Europe`i 1. kategooria turniir.

Tüdrukute paarismängu turniiril jõudis Eesti duo Paškov/Nadežda Morozova finaali, mis samuti igati korralik saavutus.

Kummalisel kombel tuli Eesti paaris turniiri vältel vastamisi minna kolme Rumeenia/Saksamaa paariga. Kahes esimeses ringis saadi võidud. Poolfinaalis alistati Ukraina paar Anastassia Nikolajeva/Polina Skljar 7:6(2), 6:2. Dramaatilises finaalis tuli aga alla vanduda Tina Manescu/Ida Wobkerile 6:7 (7), 6:3, 3:10.

Igal juhul annab Tennisnet lugejatele teada, kuidas Kiira Paškovil järgmisel nädalal Austrias läheb.