fbpx
Close

Kätriin Reinvald võitis TE U14 1. kategooria turniiri paarismängus

– Kätriin Reinvald / Foto: ETL

Pariisis pühapäeval lõppenud Tennis Europe`i kõrgetasemelisel 1. kategooria turniiril Open Stade Francais saavutas Kätriin Reinvald koos Poola tütarlapse Inka Wawrzkiewicziga esikoha. Üksikmängus jõudis Reinvald teise ringi.

Üksikmängus alistas Reinvald prantslanna Blanche Alix-Vidali 6:4, 6:2. 32 parema seas kohtus 14. asetust omanud Reinvald samuti Prantsuse noormängija Eva Marie Desvignes`ga. Tasavägiselt kulgenud kohtumise kallutas enda kasuks Desvignes 6:7 (6), 7:6 (0), 6:4.

Paarismängus oli aga kolmanda paigutusega Eesti/Poola paar avavoorus vaba, kuueteist parema seas ja sealt edasi veerandfinaalis alistati järjest kaks Prantsusmaa paari, vastavalt Corrien Derrien/Lyne Thach 7:5, 6:4 ja Maya Bories/Maureene Michalowski 6:4, 6:2.

Poolfinaalis kohtuti vahva Peruu paariga Micaela Moro Pleuss/Ylemi Lugiana Muelle Valdez. Ka siin käisid Reinvaldi/Wawrzkiewiczi jaks ja oskused vastase omadest üle 7:5, 6:4.

Finaal oli Reinvaldi/ Wawrzkiewiczi jaoks kõige pingelisem. Slovakkia/Ukraina tüdrukutest Lea Belinskast/Sofia Krõvorutškost oli Eesti/Poola duo parem õige napilt 7:6 (2), 6:4, kuid võit oli seda magusam! Ikkagi TE U14 1. kategooria turniirivõit taskus!

Eesti noortega Prantsusmaal kaasas olnud treener Christopher Robin Klettenberg sõnas, et Reinvald ja Wawrzkiewicz moodustasid vägeva tandemi. „Neil tekkis hea kooslus, Reinvald mängis hästi ning kindlalt tagajoonelt, Poola tüdruk tegutses osavalt võrgus. Finaalivastased olid kokku pannud paari, kus kaks tugevat lööjat, aga paarismängu taipu nappis. Ikka üritasid läbi krossi asju ajada, Reinvaldil ja Wawrzkiewiczil näis paarismängu kogemust enam olevat.“

Eesti poistest tegid turniiril kaasa Edwin Averjanov ja Luukas Raudkivi. Avaringis tuli meie poistel vastu võtta kaotus. Lohutusringis said mõlemad Eesti mängijad ka võidurõõmu maitsta. Paarismängus alistasid Averjanov/Raudkivi esmalt Mathys Domenic/Louis Sallard`i (Prantsusmaa) 6:1, 6:2. Teises ringis kohtuti jällegi prantslastega Cyprien Chevalier/Lenny Couturier`iga. Eestlased mängisid küll südilt, kuid otsustavad punktid langesid vastaste saagiks ning hiljem turniiri finaali välja jõudnud prantslased jäid peale 6:3, 6:3.

„Meeldis see, et poisid võitlesid. Alla ei andnud. Aga Euroopa U14 tipud annavad kogu aeg gaasi, meie kuttidel enamasti ei õnnestunud initsiatiivi haarata. Vahe on ka selles, et turniiri esimesel kaheksal poisil oli igal löögil mõte sees – niisama keegi tagasi ei toksa, et hoiame 60 protsendiga palli mängus ja vaatame, mis saab…tugevate mängijate vastu ei saa midagi,“ kommenteeris Klettenberg. „Meie poisid jäid enamasti just prantslaste vastu surve alla ja sealt tõusta oli keeruline. Kuid 1. kategooria turniirid on meie noormängijatele ikka väga kõva kogemus. Vahe parematega ei tule esile mitte niivõrd platsil, kui väljakult eemal – kuidas tehakse sooja, kuidas mänguks valmistutakse ning kuidas pärast mängu toimetatakse. Usun, et meie trio pani üht-teist kõrvade vahele ning kasutab kogetut juba järgmistel võistlustel,“ võttis Klettenberg turniiri kokku.

scroll to top