Kiira Paškov mängib Portugalis kahes finaalis!

Kiira Paškov mängimas Rafael Nadali akadeemia festivalil. / Foto: Tennis Europe

Kiira Paškov, kes on enamikest rivaalidest aasta võrra noorem (11), on Coimbras (Portugal) jõudnud U12 1. kategooria turniiril üksikmängu finaali ja koos Eleanora Roosiga paarismängu finaali.

Üksikmängus ei ole Paškov kohanud mingit vastupanu. Kuni poolfinaalini oli ta kolmes mängus kaotanud kokku neli geimi ja tänases poolfinaalis kaotas juurde vaid kolm, kui alistas Andrea Cabio (Kanada) 6:3, 6:0. Cabio oli veerandfinaalis alistanud sakslanna Lilly Beckeri, keda Paškov veel kevadel Viljandis üsna napilt võitis. Võrdlus ei pruugi küll olla päris adekvaatne, aga selle põhjal on Eesti tüdruk teinud arengus kõva hüppe. Finaalis kohtub Paškov veel ühe kanadalanna Sophie Dementiga.

Paarismängus alistasid Paškov/Roos tänases poolfinaalis Portugali paari Gabriela Agra Amorim/Maria Carneiro 6:1, 7:5. Varasemas kahes mängus olid nad kokku loovutanud neli geimi. Eestlannade finaalivastased on Vera Aquilar Fernandez (Hispaania) ja Alisa Grinkevitš (Valgevene).

Veel ühte finaali on jõudnud Coimbras ka Roos, kuid seda lohutusturniiril. Roos on seal alistanud neli vastast, neist kaks tulemusega 4:0, 4:0 ja ühe 4:0, 4:1. Ta kohtub lohutusturniiri finaalis Agra Amorimiga, keda ta paarismängus täna võitis.