fbpx
Close

Sai läbi mitme ITFi turniiri kvalifikatsioon, kus osalesid ka eestlased

– Tennisemängija / Foto: Pixabay

ITF World Tennis Touri raames asus võistlustulle mitu Eesti mängijat nii meeste kui naiste poolel. Suurt edu esialgu ei saatnud kedagi.

Meeste ITF-i 15 tuhande USD auhinnafondiga turniiril Monastiris osaleb ainsa eestlasena Kenneth Raisma (ATP 822.). Kvalifikatsioonis oli ta 1. ringis vaba ja 2. ringis alistas napilt 18-aastase Raffael Schaeri (Šveits, -.) 1:6, 7:6(4), 10:5. Põhitabelisse pääsu otsustanud mängus jäi Raisma aga ülinapilt alla ameeriklasele Alexander Kotzenile (ATP 1078.) – 2:6, 7:5, 8:10. Kuid Raisma lootus pääseda põhitabelisse pole veel kadunud. Nimelt kvalifikatsiooni viimases voorus kaotanute seast selgitab loos, kellest saab “õnnelik kaotaja” (lucky looser), kusjuures saavad loosis osaleda need mängijad, kellel on ATP ränking. See selgub hiljem õhtul.

Peterburi turniiril (M15) piirdus Daniil Glinka (ATP 851.) vaid ühe mänguga kvalifikatsioonis. Kaotus tuli ameeriklaselt Chad Kisellilt (ATP 1266.) 6:2, 4:6, 8:10. Vladimir Ivanovil (ATP 717.), kes on taas otse põhitabelis, oli huvitav loos. Nimelt kohtub ta teist nädalat järjest esimeses ringis itaallase Andrea Guerrieriga (ATP 766.). Eelmine nädal jäi peale Ivanov tulemusega 6:4, 7:5.

Naiste ITF-i turniiril Villenas (W15) langesid nii Maileen Nuudi kui ka nooruke Elizabeth Jürna välja juba kvalifikatsiooni avaringis.

Shymkenti (W15) turniiril alustab Eesti kolmas reket Elena Malõgina paarismänguga homme, üksikmänguga aga ülehomme.

scroll to top