Katriin Saar teenis Stockholmis kindla võidu

– Katriin Saar / Foto: Toomas Kuum

Katriin Saar alistas Stockholmi ITF-i 15 000 dollari auhinnafondiga turniiri avaringis 7:5, 6:2 Sofia Nami Samavati (Taani), kes asub WTA edetabelis 941. kohal.

Saar ise on hetkel 1155. kohal, aga veel üks edukas turniir võiks juba avada esituhande ukse. Kui otsustada mängu käigu põhjal, siis hakkas Katriin tänases kohtumises lõpu poole üha paremini mängima. Esimeses setis oli eestlanna kahel korral murdega taga, aga suutis viigistada ja siis seisul 6:5 otsustavalt murda. Veidi tuli viimases geimis appi ka vastane, kes tegi kaks topeltviga.

Teise seti algus oli veel võrdne (2:2) ning järgmine servigeim ei tulnud Saarele lihtsalt (vastasel ka murdepall), ent läinud 3:2 ette, lõpetas Katriin võimsalt ja viimastes geimides ta kaotusseisu ei sattunudki. Saar lõi ühe ässa ja tegi kolm topeltviga, kuid viimastel turniiridel on ta oluliselt paremini hakanud lööma esimest servi – täna 69% sisse ja 73% neist punktidest võidetud. Hästi mängis Katriin ka teiselt servilt (59% punktidest), mistõttu tuleb imestada, et ta üldse kaks oma pallingugeimi kaotas.

Teises ringis läheb Saar kokku neljandana asetatud Anastassia Kulikovaga, kes venepärasele nimele vaatamata on praegu Soome teine reket (WTA 553.). Soome esimene reket on Oona Orpana, kes juba langes Tampere turniiril välja, ehkki oli esimesena asetatud. Kulikova on 19-aastane mängija, kes suvel sai järjest kaks esikohta Tampere ja Savitaipale ITF-i turniiridel, olles enne seda Pärnus langenud välja 2. ringis.

Paarismängus langesid Eesti tennisistid välja, sest Maria Lota Kaul/Sofia Tšeklistova andsid loobumisvõidu ning kaotasid Elena Malõgina/Polina Bahmutkina (Venemaa).