fbpx
Close

Elina Svitolina kindlustas pääsu poolfinaali, Bianca Andreescu jättis turniiri pooleli

Elina Svitolina. / Foto: EPA/Scanpix

WTA finaalturniiril selgus Lillas alagrupis kolmapäeval esimene poolfinalist, kelleks on Elina Svitolina (Ukraina, 8). Kuid mõru pillina loobus turniirist juba teine mängija, kelleks on Bianca Andreescu (Kanada, 4).

Omavahel nad ei mänginud, sest Svitolina võitis päeva esimeses kohtumises Simona Halepi (Rumeenia, 5) 7:5, 6:3. Svitolina on nüüd võitnud WTA finaalturniiril seitse kohtumist järjest, sest eelmisel aastal teenis ta viiest mängust viis võitu. Esimest korda osales ukrainlanna sel võistlusel 2017. aastal, siis ta ühe võiduga alagrupist edasi ei pääsenud.

Täna asus Svitolina kohtumist juhtima 3:0, kuid sama kiirelt Halep viigistas 3:3. Siiski tegi otsustava murde ukrainlanna seisul 6:5. Teises setis murdis Halep esimesena, aga Svitolina vastas kohe samaga seisuks 2:2 ja tegi otsustava murde seisul 4:3. Kõige suurem vahe kahe mängija vahel tuli sisse esimeselt pallingutl võidetud punktidest – Svitolina 76 ja Halep 57%.

Päeva teine mäng algas Andreescule hästi, sest ta kohe murdis Karolina Pliškova (Tšehhi) servi ja juhtis 2:0. Aga pärast sai kanadalanna vaid ühe geimi ning pärast 3:6 kaotust ta edasisest mängust loobus. Just seisul 2:0, 15:15 tegi Andreescu tõrjel ebaõnnestunud jalaliigutuse ning väänas põlve. Pärast arstipausi ja põlve kinniteipimist ta jätkas mängu, kuid valu pärssis tema liikumist ja Andreescu pidi alla andma.

Juba varem oli Punases alagrupis esimese mängu järel loobunud jaapanlanna Naomi Osaka, keda asendas Kiki Bertens (Holland), kes alustas võidukalt ja võib homse edu korral poolfinaali pääseda. Andreescut peaks aga nüüd asendama ameeriklanna Sofia Kenin, kellel seda võimalust enam pole, sest koos Svitolinaga saab Lillast grupist edasi Pliškova ja Halepi vahelise mängu võitja. Küll aga teenib Kenin võidu korral kopsaka rahasumma ja WTA punkte, mistõttu tema mäng Svitolinaga kummalegi poolele päris tähtsusetu siiski pole.

scroll to top