fbpx
Close

Dohas jätkub Eesti noorte edu

– Oliver Ojakäär / Foto: ETL

Dohas jätkuval juunioride ITFi 4. kategooria turniiril on jõudnud Oliver Ojakäär ja kaks Eesti tüdrukut nelja parema hulka. Poolfinaalis kohtuvad omavahel Laura Rahnel ja Liisa Varul, Ojakääri vastaseks on Itaalia mängija.

Kui varem teatas Tennisnet ekslikult, et Laura Rahnel kaotas teises ringis slovakitarile, turniiritabelis esimest paigutust omanud Ela Platenikovale, siis tegelikult tegi Rahnel hoopis supermängu ning alistas Platenikova 6:2, 6:3. Vabandame. Kogu süüd Tennisnet enda kanda ei võta, sest näib, et Doha turniiri korraldajad mitte ainult ei kirjuta ega loe paremalt vasakule, vaid sätivad ka mängude tulemusi turniiri lehel üles nagu Allah juhatab, rohked vead said parandatud alles neljapäeva hilisõhtuks.

Niisiis said veerandfinaali kõik neli Eesti piigat. Kaheksa parema seas alistas Rahnel neljapäeval kuuenda paigutusega Briti noormängija Ellie Blackfordi 6:3, 6:2, neljandana asetatud Liisa Varul sai jagu taanlannast Mille Moerkist (8. asetus) kindlalt 6:2, 6:0 ning nüüd lähevad Rahnel ja Varul vastamisi omavahel. Seega mängib üks eestlannadest finaalis!

Viiendat asetust omanud Grete Gull pidi tunnistama Saksamaa esindaja Nastasija Nesterovici 6:4, 6:3 paremust ning Brit Martin (7. asetus) jäi alla ameeriklannale Taylor Goetzile 2:6, 3:6.

Tütarlaste paarismängus ei jäänud palju puudu, et Eesti paarid oleksid omavahel finaalis kohtunud, sest Martin/Rahnel võitsid poolfinaalis Nesterovic/Platenikova rahulikult 6:3, 6:2, kuid Gull/Varul jäid dramaatilises matšis Blackford/Moerkile 6:7 (1), 6:2, 8:10 alla.

Noormeeste seas ei andnud Oliver Ojakäär pärast konarlikku avasetti mingit šanssi prantslasele Valentin Faure`ile 6:4, 6:0 ning kohtub nelja parema hulgas Itaalia mängija Gabriele Vulpittaga.

Üksikmängu poolfinaalid ning paarismängu finaal mängitakse reedel.

scroll to top