fbpx
Close

Kaul ja Malõgina alustasid Soomes võiduga

– Maria Lota Kaul / Foto: Igor Pissarev/ETL

Savitaipales (Soome) peetakse sel nädalal ITF-i W15 turniiri, kus alustas seitse Eesti naismängijat, kuid tänaseks jätkab neist kaks.

Otse põhiturniirile pääsesid tänu edetabelikohale Maria Lota Kaul, Lissi Kubre ja Katriin Saar. Oleks pääsenud ka neist edetabelis eespool asuv Elena Malõgina, kuid ta andis end liiga hilja turniiriks üles ja pidi alustama kvalifikatsioonist. Seal piisas talle ühest võidust, et pääseda põhiturniirile, kus Malõgina edetabelikohta juba arvestati ja ta teenis kolmanda asetuse, kuigi oli saabunud kvalifikatsioonist. Valikturniriilt alustasid ka Anet Angelika Koskel, Kaia Kruus ja Viktoria Kleer Kliimand. Kruus kaotas 1. ringis Venla Ahtile (Soome), kuid kahe eestlanna omavahelises mängus alistas Koskel Kliimandi. Kuid teises ringis Koskel kaotas ning nii ei jõudnud teised eestlannad põhiturniirile.

Kolmapäeval peeti põhiturniiri avaring, kus Malõgina alistas väga kergelt WTA edetabeli 1066. reketi Marie Mettraux’ (Šveits) 6:2, 6:1. Sealjuures kaotas Malõgina kohe esimeses geimis oma servi, kuid pärast enam ühtki pallingugeimi ei loovutanud. Murdepalle realiseeris Eesti tennisist 6st 5 ja vastane 6st 1, seega ei olnud ülekaal siiski nii suur, kui numbrid näitasid. Seda paremini mängis aga Malõgina tähtsatel punktidel.

Väga hea võidu sai värske Eesti meister Kaul, kes alistas kuuendana asetatud Anna Ureke (Venemaa, WTA 764.) 6:1, 7:6. Teises setis andis Kaul käest 4:1 edu ja siis veel võimaluse servida matši võiduks seisul 5:4, kuid oli tie-break’is kindel – 7:3. Vaatamata heale võidule ei saa Kaul kindlasti rahul olla, et ta tegi 12 topeltviga. Huvitav on aga see, et isegi 12st topeltveast hoolimata võitis Kaul teiselt servilt 53% punktidest (vastane ainult 32%). Esimese servi näitajate poolest Kauli ülekaal nii suur ei olnud.

Kahjuks pidi vigastuse tõttu mängu pooleli jätma Kubre, kes andis Polina Bahmutkinale (Venemaa, 7) loobumisvõidu seisul 1:6, 2:3. Samuti sai kaotuse Saar, kes jäi 1:6, 3:6 alla Emilia Lindh Gallagherile (Suurbritannia, 4).

Paarismängus said Koskel/Kubre teisipäeval avaringist edasi, kui nad alistasid Ivania Martinichi (Tšiili) ja Diana Maria Mihali (Rumeenia) 6:4, 6:2, ent paraku nad Kubre vigastuse tõttu enam ei jätka. Teise ringi jõudis ka Kliimand koos soomlanna Stella Remanderiga, kuid halva üllatusena kaotasid teisena asetatud Bahmutkina/Malõgina Läti paarile Margarita Ignatjeva/Patricija Spaka.

Knokkes (Belgia) W15 turniiril mänginud Maileen Nuudi andis seisul 4:6, 2:3 loobumisvõidu Clara Vlasselaerile (Belgia). Paarismängus Nuudi kaasa ei teinud.

scroll to top