fbpx
Close

Elina Svitolina kerkis suurimaks kullasoosikuks

Elina Svitolina Tokyos. / Foto: AFP/Scanpix

Tokyo olümpiamängudel on naiste üksikmängus selgunud poolfinalistid, kelle seas pole ühtki slämmiturniiri võitjat, kuid neist kõige tituleeritum on maailma viies reket Elina Svitolina (Ukraina, 4).

Svitolina alistas kolmapäevases veerandfinaalis Camila Giorgi (Itaalia) eriliste probleemideta 6:4, 6:4. Mõlemas setis oli Svitolina kahe murdega ees, esimeses oli seis 4:1 ja teises 5:1. Alles siis sai Giorgi vastase servigeimi kätte, aga ühest murdest ei piisanud. Svitolina tegi küll ainult 11 äralööki, aga ta sundis vastase eksima 14 korral. Giorgi sooritas 16 äralööki, aga sundis Svitolina eksima 8 korral. Nii võib lugeda, et aktiivsusega saavutatud punktid (25:24) langesid napilt Svitolina kasuks ja lihtvigu tegi ta niigi vastasest vähem (27 vs 36).

Naljaga pooleks võiks öelda, et Svitolinale “andis tiivad” mitte Red Bull, vaid abiellumine juuli keskel Gael Monfilsiga. Igatahes on olümpiaturniir Svitolinale esimene, kus ta mängib abielunaisena.

Ukrainlanna soosikuseisust aga suurendas fakt, et tema pearivaaliks peetud Garbine Muguruza (Hispaania, 7) kaotas Jelena Rõbakinale (Kasahstan, 15) 5:7, 1:6. Võrdne mäng kestis seisuni 5:6, kui mõlemad olid oma pallingut hoidnud. Siis kaotas Muguruza servigeimi ja otsa ka kindlalt teise seti. Hispaanlastel oli täna üldse halb päev, sest Paula Badosa pidi pärast esimese seti 3:6 kaotust (ta juhtis 3:1) andma vigastuse tõttu loobumisvõidu Marketa Vondroušovale. Samal põhjusel oli Hispaania sunnitud turniiril maha võtma ka oma segapaari, kus Badosa pidi mängima koos Pablo Carreno Bustaga. Neljandana jõudis poolfinaali Belinda Bencic (Šveits, 9).

Poolfinaalis kohtuvad Bencic – Rõbakina ja Svitolina – Vondroušova. Kui teistest stabiilsem ukrainlanna välja arvata, on tegu siiski seltskonnaga, kes pärast koroonaviiruse pausi pole erilisi tulemusi saavutanud. Mis on aga veel huvitav – kui lugeda ka olümpiat tippturniiriks, siis neljal võistlusel (Australian Open, Roland Garros, Wimbledon ja Tokyo) on naiste üksikmängu poolfinaalis olnud 16 erinevat mängijat! Üsna uskumatu lugu…

scroll to top