Katriin Saar pääses Liepajas veerandfinaali dramaatiliselt, Elena Malõgina lihtsamalt

– Elena Malõgina / Foto: Toomas Kuum

Kaks Eesti naistennisisti mängib Liepajas 15 000 dollari auhinnafondiga turniiri veerandfinaalis, need on Katriin Saar ja Elena Malõgina (6).

Täielik thriller oli Saare kohtumine maailma edetabeli 560. mängija Jacquelin Cabaj Awadiga (Rootsi, 5). Või õigemini ainult teine sett, sest esimese võitis Saar 26 minutiga 6:1, vastasel oli vaid üks murdepall. Kuid teises setis hakkasid servimurded kiiresti vahelduma. Seisuni 2:2 võitsid ainult tõrjujad, seejärel pääses aga Saar murdega ette. Seisul 5:3 oli tal kasutada kaks matšpalli vastase servil, siis seisul 6:5 oma servil, aga Cabaj Awad viigistas. Tie-break’is juhtis omakorda rootslanna 6:2, kuid Saar päästis neli settpalli. Hiljem jäi tal realiseerimata veel kaks matšpalli ja vastasel settpall, kuni eestlanna lõpuks võitis 11:9!

Saar on selle hooaja ITF-i turniiridel olnud tihti nö drama queen, sest tema mängud kipuvad venima ja seal toimub mitmeid pöördeid ühes või teises suunas. Näiteks oktoobris võitis Saar Oslos ühe mängu vastase kolmelt matšpallilt. Täna kestis teine sett tund ja 36 minutit!

Malõgina võitis näiliselt lihtsalt Bojana Klincovi (Šveits) 6:1, 6:3, ent sealgi oli üks dramaatiline geim. Teises setis seisul 4:3 venis Malõgina servigeim ülipikaks ja Eesti mängija võitis selle alles 10. (!) geimpallilt, kuid vastasel oli ainult üks murdepall.

Saare veerandfinaalivastane on Elza Tomase (Läti), aga Malõgina vastast pole veel ametlikul veebiküljel kirjas, ehkki mäng peaks olema läbi. Lisaks kohtusid Eesti veerandfinalistid omavahel paarismängu veerandfinaalis, Malõgina koos venelanna Polina Bahmutkinaga alistasid Saare ja Saara Orava 6:2, 3:6, 10:5.

Lisame veel, et sel nädalal mängis ITF-i 15 000 dollari turniiril ka Karola Suviste, kes pidi Manacoris oma kvalifikatsioonivõistluse etteastet vihma tõttu kaua ootama, aga mängu ta kaotas Tara Gancevile (Serbia) 2:6, 6:3, 3:10. Kuid ta osaleb koos Paula Ortega Redondoga (Hispaania) ka paarismängus ja peaks neljapäeva õhtul alustama. Suviste on veel noorteklassi mängija ning temalt oleks suurt üllatust vara oodata. Manacor on praegu pooleldi tema kodu, sest ta harjutab sealses Rafael Nadali Tenniseakadeemias.