fbpx
Close

Tiitlikaitsja Svitolina ja Halep WTA finaalturniiril võidukad

Simona Halep. / Foto: Zumapress/Scanpix

WTA finaalturniiril Shenzhenis mängiti Lillas alagrupis täna esimene voor, kus mõlemas kohtumises said võidu edetabelis tagapool asunud mängijad.

Tiitlit kaitseb Hiinas ukrainlanna Elina Svitolina, kes pääses turniirile viimasena ehk kaheksandana. Aga ta tõestas vähemalt täna, et see võistlus talle sobib, kui alistas teisena asetatud Karolina Pliškova (Tšehhi) 7:6, 6:4.

Kaalukeeleks sai ülipõnev esimese seti tie-break. Enne seda tegi kumbki mängija seti algul ühe murde, alates seisust 2:2 hoidsid mõlemad oma servi. Tie-break venis ülipikaks, kuid kulges enamasti Svitolina napil juhtimisel. Vaid korraks, seisul 9:8 teenis settpalli ka Pliškova. Aga enne ja pärast oli kogu aeg punktiga ees ukrainlanna, kes oma seitsmenda settpalli realiseeris tulemuseks 14:12. Teises setis oli taas algul kaks vastastikust murret, kuid otsustavalt võitis vastase servi Svitolina seisul 4:3.

Simona Halepit (Rumeenia, 5), kes sügisel pidas ka vigastuse tõttu lühikese pausi, loeti autsaideriks Bianca Andreescu (Kanada, 4) vastu. Tegemist oli rahvuskaaslaste (on ju kanadalanna ka Rumeenia päritolu) esimese omavahelise duelliga ja Halep võitis pika mängu 3:6, 7:6, 6:3. Teises setis oli siiski kogu aeg juhtiv pool Halep ning Andreescu ei saanud kordagi murdega ette. Ka tie-break’is, mille Halep võitis 8:6, ei olnud kanadalanna kordagi ees. Otsustavas setis murdis esimesena Andreescu, ent seejärel ei võitnud ta oma pallingul enam ühtki geimi. Andreescu jäi mängu kokkuvõttes punktidega peale 101:99, kuid see ei maksa midagi.

Teisipäeval peetakse Punase alagrupi teine voor, kus kohtuvad omavahel esimese vooru võitjad Ashleigh Barty (Austraalia, 1) ja Naomi Osaka (Jaapan, 3) ning kaotajad Petra Kvitova (Tšehhi, 6) ja Belinda Bencic (Šveits, 7). Selline mängude järjekord garanteerib, et vähemalt mõlemad edasipääsejad homme ei selgu ja põnevus säilib viimase vooruni.

scroll to top