Katriin Saar ei andnud nigeerlannale ühtki geimi

Katriin Saar mängimas Kapitel Estonian Openil. / Foto: Karmen Kärg

Katriin Saar (8) ei andnud Sharm el Sheikhi ITF-i W15 turniiri teises ringis Sarah Adegokele (Nigeeria) mingit võimalust ja võitis 6:0, 6:0.

Nigeerial on WTA edetabelis vaid üks mängija ja Adegoke on neljas nende seas, kes omavad ITF-i punkte. Seega peaks olema tegemist Nigeeria viienda reketiga, kuid ühe mängu Sharm el Sheikhis Adegoke siiski võitis. Terve mängu jooksul oli Adegokel Saare vastu ainult kaks geimpalli, üks oma ja üks eestlanna servil.

Saar kohtub veerandfinaalis Polina Jatsenkoga (WTA 719.), kes on tänavu just Sharm el Sheikhis ühe W15 turniiri võitnud, aga see juhtus märtsi algul. 18-aastane venelanna on aasta teises pooles pigem proovinud mängida W25 ja isegi tugevamatel turniiridel, kuid erilise eduta.

Paarismängu veerandfinaalis said aga Saar ja Selina Atay (Türgi) valusa kaotuse kolmandana asetatud Aljona Faleilt ja Nino Natsvišvililt (Gruusia) 4:6, 7:5, 9:11. Teises setis tulid Atay/Saar välja 3:5 kaotusseisust, kuid pärast neljageimilist võiduseeriat jäi tie-break ikkagi võitmata, kuigi Eesti/Türgi paar juhtis 4:0 ja 7:4. Sellelt seisult said vastased neli punkti järjest ning juhtisid ka 9:8 ja 10:9, realiseerides teise matšpalli.