fbpx
Close

Noorte meeste mäng avab Davis Cupi matši Sloveenias

Mark Lajal. / Foto: Igor Pissarev, ETL

Loosi tahtel tuleb Sloveenia ja Eesti vahelisel Davis Cupi matšil Portorožis eestlastest esimesena väljakule esireket Mark Lajal (ATP 518.).

Traditsooni kohaselt on esimesel päeval ehk reedel kaks üksikmängu, kus kummagi riigi esireket kohtub vastase teise numbriga. Loositakse vaid see, kumb paar alustab ja nii toimub algul noorte meeste mäng, sest 19-aastase Lajali vastane on 18-aastane Bor Artnak (783.). Eesti koondise kapten Ekke Tiidemann arvas eile, et võib-olla eelistavad sloveenid teise numbri kohal kogenud Blaž Kavcicit, kes on olnud maailma esisaja mängija (68.), aga nüüd lõpetamas 35-aastaselt karjääri. Kuid kodumeeskond eelistas siiski Artnakit, kes on juunioride maailma edetabelis tänavu kevadel olnud 10. kohal (praegu 22.).

Teises mängus on vastamisi Sloveenia esireket Aljaz Bedene (330.) ja Kristjan Tamm (970.). 33-aastane Bedene oli neli aastat tagasi TOP 50 seas (parim koht 43.) ja esisajas on ta olnud kokku üheksal hooajal.

Algse kava järgi pidi matš algama kell 12 kohaliku aja (Eestis kell 13) järgi, aga ilmaprognoos lubab tugevat vihma, kuid ennustatakse, et ennelõunal ei saja. Seetõttu alustatakse kell 10.30 (11.30) – nii on reaalne šanss, et saab mõlemad mängud ära pidada.

scroll to top