Mark Lajal jõudis Vilniuse Challengeril põhiturniirile

Mark Lajal / Foto: Karl Toomsoo/ETL

Esimest korda karjääri jooksul ATP Challenger-turniiril osalenud Mark Lajal läbis edukalt kvalifikatsiooni ja nüüd juba taas esimest korda mängib ka Challengeri põhiturniiril.

Lajal alistas otsustavas mängus valikturniiril neljandana asetatud Calvin Hemery (Prantsusmaa, ATP 394.) 6:3, 6:4. Võit tuli Lajalile eriliste probleemideta, sest vastasel oli ainus murdepall mängu esimeses geimis. Aga kui Lajal selle päästis ja ise Hemery pallingu murdis seisuks 2:0, läks avasett lõpuni kindlalt 33 minutiga.

Teises setis murdis Lajal vastase servi viiendas geimis, minnes ette 3:2. Seisul 4:2 mängiti pikk geim, aga prantslane suutis siiski servi hoida. Kuid kasu talle sellest polnud, sest kahes viimases servigeimis oli Lajal vääramatu.

Lajal kaotas küll ässad 4:7, aga ta ei teinud ühtki topeltviga prantslase nelja vastu. Esimese servi õnnestumisprotsent oli Lajalil 60 ja ta võitis esimeselt pallingult 79% punktidest, kuid palju ei jäänud alla ka Hemery (56 ja 77%). Kuid suur vahe oli teiselt servilt võidetud punktide osas – Lajal 65% ja Hemery 37%.

Kellega Lajal põhiturniiril kokku läheb, selgub pärastlõunal, kui kõik kvalifikatsioonimängud on läbi.