Karl Kiur Saar noppis esikoha mõlemas mänguliigis

– Priit Pihl ja Karl Kiur Saar / Foto: Karl Toomsoo

Eesti tennise 2022. aasta hooaeg on läinud käima täistuuridel. Täiskasvanute esimene GP etapp peeti seekord Tallink City tennisekeskuses. Meeste arvestuses tuli kahekordseks võitjaks Karl Kiur Saar, kes noppis esikoha nii üksik- kui paarismängus.

Mõlemas mänguliigis ei loovutanud Karl Kiur Saar ühtegi setti. Üksikmängu veerandfinaalis alistas esimesena asetatud tennisist Indrek Herman Raudkivi 6:1, 6:2 ja poolfinaalis David Mikelaishvili (6) 6:2, 6:1. Finaalis kohtus Saar Priit Pihliga, kes sai poolfinaalis loobumisvõidu teisena asetatud Oliver Ojakäärult, kes enne seda tegi kolmes mängus hea esituse. Veerandfinaalis oli Pihl parem Alex-Andre Ojassalust 6:2, 6:4. Finaaliks Pihlil enam energiat ei jätkunud ja nii kujunesid Saare kindlateks võidunumbriteks 6:1, 6:2. Nagu näeme loovutas Saar viimases kolmes kohtumises võrdselt kolm geimi. See on muidugi spekulatsioon, ent potentsiaalselt võinuks finaal Ojakääruga kujuneda märksa tasavägisemaks. Teisalt on 39-aastase Pihli nii kaugele jõudmine imetlusväärne.

Paarismängus jõudis Karl Kiur Saare ja Georg Straschi vastu finaali mõneti üllatuspaar, Anton Pavlov ja Andres Zoober. Olgu öeldud, et Zoober mängib SEB Liigatennise sarja esimeses liigas ja veel eelmine aasta võis ta kaasa teha ka teises liigas! See näitab ühtlasi, et Eesti liigatennise mängutase on päris soliidne. Pavlov/Zoober alistasid põnevas veerandfinaalis tugeva juunioride paari Alex-Andre Ojassalu/Andre-Remi Jakobi (3.asetus) 7:6(6), 6:7(5), 10:7 ning seejärel poolfinaalis juba seenioride klassi kuuluva ja esimesena asetatud paari Priit Pihl/Ott Ahonen 6:0, 6:3! Saar/Strasch omakorda võitsid veerandfinaalis Markus Mölder/Marten Murrandi 6:4, 6:2 ning poolfinaalis teisena asetatud Denis Maijorov/Robert Raagi 6:1, 6:3. Esikohamängus olid Saar ja Strasch üsna kindlalt üle Pavlov/Zooberist 6:2, 6:3.