Jürgen Zopp langes Bratislava Challengeril välja

– Jürgen Zopp / Foto: Siim Semiskar

Jürgen Zopp kaotas Bratislava 106 000 euro suuruse auhinnafondiga Challenger-turniiri avaringis teisena asetatud Jevgeni Donskoile (Venemaa) 6:7, 2:6.

Zopp alustas kohe servimurdega, kuid maailma edetabelis 97. kohal asuv Donskoi teenis järgmises geimis murde tagasi. Veelkorra murdsid mehed vastastikku servigeime, kuid edaspidi õnnestus mõlemal pallingut hoida ja nii jõuti tie-break’ini, kus Zopp jäi kohe 0:2 taha ega suutnud enam viigiseisugi tabloole saada. Donskoi ei kasutanud veel seisul 5:2 oma pallingul mõlemat võimalust ära, ent sai punkti Zoppi servil ja võitis tie-break’i 7:4.

Teises setis kaotas Zopp esimeses geimis oma pallingu ja uuesti seisul 2:4, kusjuures mõlemas nimetatud geimides oli eestlane ees 40:15. Seega oli Donskoi parem just otsustavatel hetkedel, venelane realiseeris murdepalle sajaprotsendiliselt (4st 4), Zopp 4st 2. Palju otsustas ka serv, kus Donskoi lõi 6 ässa ja Zopp 3, topeltvigu tehti vastavalt 1 ja 2 ning esimese servi õnnestumisprotsent 72 ja 63%. Samuti võitis Donskoi esimesel pallingul rohkem punkte (82 ja 63%).

Zopp, kes suvel mängis mitu head turniiri, lõpetas kahjuks hooaja nelja kaotusega järjest, ent tal ei vedanud Viinis, kus ta hüppeliigese väänamise tõttu pidi eduseisult loobuma matšis argentiinlase Guido Pella vastu. Kui Zopp nüüd oma kavatsusi ei muuda, siis tänavuse aastanumbri sees ta profiturniiridel enam ei mängi.