Kaks favoriiti langes Adelaide’is, maailma esireket pääses napilt

Arina Sabalenka ei saa kuidagi jalgu alla pärast koroonaviiruse põdemist. / Foto: AP/Scanpix

Käesoleva nädala kõige tugevam WTA turniir mängitakse Adelaide’is, kus teeb kaasa viis maailma esikümne mängijat. Praeguseks on kolm neist juba välja langenud.

Täna hommikul said kaotuse maailma teine reket Arina Sabalenka ja kuues reket Maria Sakkari, kes poolteist kuud tagasi pidasid omavahel ülipika lahingu WTA finaalturniiri poolfinaali pääsemise nimel. Sabalenka ei olnud siis pärast koroonaviiruse põdemist kuigi heas vormis ja kaotas, ent tema mäng pole paranenud nüüdki, sest ta jäi alla maailma 100. reketile Kaja Juvanile (Sloveenia) 6:7, 1:6. Esimeses setis oli Sabalenka oma servil ees 6:5, kuid loovutas pallingugeimi ja pärast seda võitis veel vaid ühe geimi. Mainitud mängus Sakkariga kolme seti jooksul 11 topeltviga teinud Sabalenka patustas täna kahe seti jooksul koguni 18 (!) topeltveaga. Eriline ime juhtus teises setis – Sabalenka servil mängiti 21 punkti, millest 11 lõppes topeltveaga! Kümnest punktist, kus pall läks mängu, võitis Sabalenka neli.

Sakkari kaotas aga pisut tugevamale vastasele, maailma 40. reketile Shelby Rogersile (USA) 6:7, 6:2, 4:6, kusjuures kreeklanna võitis rohkem geime ja punkte (99:88). Niimoodi kaotada on valus, aga vähemalt ei saa Sakkari oma mängu üle kurta, sest statistilised näitajad olid tal paremad kui vastasel ning lisaks ta juba avaringi mängu Adelaide’is võitis. Sabalenka oli avaringis vaba ja seetõttu pidas alles esimese kohtumise. Kuna Kremlin Cupil langes Sabalenka välja veerandfinaalis kaotusega Jekaterina Aleksandrovale (Venemaa), on ta viimasest viiest mängust võitnud ainult ühe (Iga Swiatekit WTA finaalturniiril).

Kolmas esikümne naine (WTA 8.) Paula Badosa (Hispaania) langes välja juba teisipäeval avaringis, ent ta kaotas tugevale vastasele Viktoria Azarenkale (Valgevene) 3:6, 2:6. Konkurentsis püsib maailma 9. reket Iga Swiatek (Poola), kes 1. ringis võitis.

Tänase päeva (Austraalias õhtu) viimase mängu pidas kodupubliku lemmik Ashleigh Barty tulevikulootuse Cori Gauffi (USA) vastu. Maailma esireket oli taga 4:6, 2:4, aga pärast seda kaotas vaid kaks geimi ja võitis mängu 4:6, 7:5, 6:1. Sealjuures pidi Barty seisul 2:4 ka päästma ühe murdepalli. Barty oli avaringis vaba ja tegemist oli 2. ringi mänguga.