Kaks Eesti mängijat jõudsid ITF-i turniiridel paarismängu veerandfinaali

Andrea Roots. / Foto: Igor Pissarev

Kui üksikmängus ei olnud Eesti tennisistidel selle nädala ITF-i turniiridel edu, siis paarismängus on Elena Malõgina ja Andrea Roots jõudnud veerandfinaali, sama võimalus on veel Kristjan Tammel.

Malõgina, kes eelmistel nädalatel mängis Aasias kolm W15 turniiri, jõudis sel nädalal lõpuks W50 turniirile, mis peetakse Jaapani linnas Kofus. Malõgina pidi isegi 375. edetabelikohaga alustama kvalifikatsioonist, kus ta oli viiendana asetatud, kuid kaotas kohe avaringis Yeonwoo Ku’le (Lõuna-Korea, WTA 469.) 3:6, 2:6. Veebruaris ja märtsi algul oli Ku mänginud kahe W35 turniiri finaalis, seega oli korealanna heas vormis.

Hoopis teist masti oli Malõgina paarismäng, kus ta koos Alexandra Osborne’iga alistas neljandana asetatud Jaapani paari Kyoka Okamura/Ayano Shimizu 6:3, 6:1. Esimeses setis jäid Malõgina/Osborne murdega taha, aga alates seisust 2:3 loovutasid vastastele vaid ühe geimi.

Roots mängib Antalya W15 turniiril ja seal õnnestus tal koos norralanna Carina Syrtveltiga alistada paarismängu avaringis Zeynep Ilker (Türgi) ja Ustinia Lekomtseva (-) 6:3, 4:6, 10:5. Üksikmängus langes ka Roots välja kvalifikatsiooni avaringis, kuid tal ei vedanud loosiga, sest teda 6:2, 6:4 võitnud Laura Böhner (Saksamaa) alistas järgmised kaks vastast (Lekomtseva ja Syrtvelti) veel kindlamalt.

Sarnaselt Malõginale ja Rootsile ei läbinud kvalifikatsiooni ka kõik teised võistlustules olnud Eesti naismängijad. Elisabeth Iila Monastiris ja Grete Gull Sharm el Sheikhis kaotasid esimese mängu, kuid Liisa Varul Sharm el Sheikhis ühe kohtumise võitis, aga teise kaotas. Paarismängus tegid kaasa Varul ja Iila, kes avaringis kaotasid.

Tamm, kes kasutab põhiturniirile pääsuks vigastuseelset edetabelikohta (nn protected ranking) alustas Monastiris kaheksandana asetatud Tauheed Browningi (USA, ATP 818.) vastu hästi, aga kaotas 6:4, 3:6, 2:6. Paarismängus on Tamme partner Pablo Trochu (Prantsusmaa), kellega koos alustatakse turniiri täna pärastlõunal.