fbpx
Close

Kaia Kanepit ootab Parmas raske katsumus – 17-aastane Ameerika imetüdruk

Cori Gauff Roomas. / Foto: Reuters/Scanpix

Kaia Kanepil ei vedanud esmaspäeval Parmas algaval Emilia Romagna Openil loosiga, kui avaringis tuleb kokku minna kolmanda asetusega Cori Gauffiga (USA).

Tänu Roomas poolfinaali jõudmisele maailma edetabelis esmaspäeval 29. kohale tõusev Gauff on ilmselt ka Eesti tennisepublikule rohkem tuttav, kui tema senised saavutused eeldaksid. On ju ikkagi paljud kuulnud 17-aastasest imetürdrukust, kes tegelikult juba kaks aastat tagasi küpset tennist näitas ja esimesi häid tulemusi enda kontole kirjutas. Hetkel on Kaia oma vastasest 18 aastat vanem, aga sünniaastate põhjal (vastavalt 1985 ja 2004) on Eesti teine reket 19 aastat ehk peaaegu terve põlvkonna jagu vanem.

Kirjutame kindlasti Gauffist eelloo, kui kohtumise aeg on teada, aga esialgu küsis Tennisnet treenerist eksperdilt Harri Neppilt, millised on Kaia šansid. “Väga raske,” ohkas Neppi. “Noor ameeriklanna mängib kõrge tempoga, pall lendab kiirelt. Palju need Kaia kogemused siin aitavad, kui mäng läheb nii kiireks!? Gauffil on väga hea serv ja tagakäsi. Eeskäsi oli varem tehniliselt veidi kõver, aga ta on hoiet muutnud ja nüüd ei ole see enam nii nõrk koht. Ma päris ei välistaks varianti, et Gauff ikkagi Parmas ei mängi, sest ta täitis Roomas kuhjaga oma eesmärgi ja võib natuke vajada puhkust enne Prantsusmaa lahtiseid.” Tõsi, kui Gauff soovinuks loobuda, oleks ta tõenäoliselt end turniirilt maha võtnud varem.

Emilia Romagna Openi tabelit näete siit.

scroll to top