Kaia Kanepi võitis teise mängu järjest täpselt sama tulemusega!

– Kaia Kanepi / Foto: ETL

Kaia Kanepi tegutses Las Palmase ITF-i turniiril nagu arvutusmasin, kui alistas teises ringis Paula Ormaechea (Argentiina, WTA 279.) 6:2, 4:6, 7:5. Nimelt on see täpselt sama tulemus, millega Kaia ka avaringis võitis!

Võib muidugi uskuda, et Kaia ei teinud seda meelega. Igal juhul otsustav sett oli täna üleeilsest erinev. Kui esimeses ringis kulges see võrdselt, siis Ormaechea vastu läks Kanepi ette 4:0, aga siis leidis end kaotusseisust 4:5. See oli juba täpselt sama seis, mis avaringis Marina Zanevska (Belgia) vastu ja ka nüüd võitis Kaia kolm viimast geimi. Ohtu ta neis ei sattunud, kahes viimases geimis oli tasavägiseim seis 30:30.

Kanepi võitis serviässad koguni 5:0 ja tegi ka vastasest vähem topeltvigu (3-4). Kuid esimese servi protsent oli Ormaecheal 75 ja Kanepil 62, ent see on ka üsna tüüpiline, et lõunamaade naistennisistid esimese pallinguga eriti ei riski ja löövad seda pigem kindla peale sisse. Seda tõestab ka esimeselt servilt võidetud punktide osakaal: Kaia 71% ja Ormaechea ainult 46%. Sealjuures võitis argentiinlanna teiselt servilt rohkem punkte (58% vs 41%).

Ormaechea on parimal nädalal olnud maailma edetabelis 59. kohal, kuid ta püsis esisajas vaid 15 kuud – 2013. aasta juunist järgmise aasta septembrini. Selle sisse jäi Bogota WTA turniiri finaalipääs ja Prantsusmaa lahtistel kahel korral 3. ringi jõudmine. Kuid võitnud on argentiinlanna ainult ITF-i turniire: kokku 15. Ent 50 000 dollari või suurema auhinnafondiga ITF-i turniiridelt on tal kirjas ainult 1 võit ja 3 finaalikaotust.

Kanepi ja Ormaechea on ka varem kohtunud, aga see juhtus üle kümne aasta tagasi – eestlanna võitis Tallinnas FedCupi (nüüd Billie Jean King Cup) matši kohtumises 2010. aasta veebruaris 6:1, 7:5. Ormaechea oli siis alles 17-aastane ja pääses naiskonda tänu sellele, et kaks Argentiina tugevamat tennisisti puudusid vigastuse tõttu.

Kanepi kohtub homses veerandfinaalis üllataja Anastasia Zarytskaga (Tšehhi, WTA 406.), kes pääses põhiturniirile kvalifikatsiooni kaudu. Tegemist on 22-aastase tennisistiga, seega mitte enam päris noorteklassi mängijaga, kes reeglina on tugevamad, kui nende edetabelikoht näitab.