Kaia Kanepi võitis neli geimi ja pärast enam mitte ühtki

Kaia Kanepi. / Foto: EPA/Scanpix

Kaia Kanepi kaotas Miami turniiri 2. ringis tund ja 12 minutit kestnud mängus Jelena Rõbakinale (Kasahstan, 21) 4:6, 0:6.

Kohtumise algus oli aga selline, et pigem tundus mäng kalduvat Kaia poolele. Rõbakina pallivahetustes midagi erilist ei teinud ja kõrge esimese servi protsent (kohtumise lõpuks 75) oli peamiselt see, mis teda elus hoidis. Kuid vähemalt esimeses geimis sai Kanepi vastase pallinguga hästi hakkama ja alustas murdega. Seisuni 2:2 jõuti kümne minutiga – algul kaks murret, siis kaks servi hoidmist. Edasi venisid geimid pikaks, kuid algul tõmbas pikema kõrre Kaia, kes juhtis 4:2 ja omas vastase servil kaht murdepalli. Rõbakina võitis siiski pika geimi ja tol hetkel poleks kuidagi osanud aimata, et see oligi lõplik pööre – enam Kanepi geimi ei võitnudki.

“Kui mänguks läheb, võidab punkti Kaia, aga Rõbakinat päästab hea esimene serv,” ütles treenerist ekspert Harri Neppi esimese seti keskel. Paraku oli edasi nii, et enam ei olnud Kaial midagi, mille poolest ta vastasest üle olnuks. “Kaial ei ole enam sellist servi nagu ta näitas aasta algul Austraalias,” möönis Neppi. “Kui geimid venisid pikaks, siis hakkas palava ilmaga ka väsima.”

Kanepi lõi küll kuus ässa, aga tegi ka seitse topeltviga ja vastase numbrid 5/2 olid selles osas paremad. Rõbakina heale esimese servi õnnestumisprotsendile sai Kaia vastu panna ainult 59%. Ja esimeselt pallingult võitis Rõbakina 69 ja Kanepi 48% punktidest. Millal viimati sai Kaia oma esimesel servil alla 50% punktidest? Tõenäoliselt peab selleks väga palju mänge tagasi vaatama, et vastust leida. Murdepalle realiseeris Rõbakina 11st 6 ja Kanpi 6st 2. Kuid teises setis ei olnud Kaial ühtki murdepalli.

Reede õhtul tuleb väljakule ka Anett Kontaveit (22), kes kohtub Sorana Cirsteaga (Rumeenia). Praeguse seisuga julgeks ennustada, et enne kella 22 see mäng mingil juhul ei alga.