Elena Malõgina jõudis taas paarismängu finaali

– Elena Malõgina / Foto: ETL

Teist nädalat järjest jõudsid Bratislava ITF-i 15 000 dollari auhinnafondiga turniiril paarismängu finaali Elena Malõgina ja prantslanna Alice Robbe.

Eelmise nädala võitjate kõik mängud on olnud tasavägised, kuid Malõgina ja Robbe on paremuse saavutanud eelkõige tänu tie-break’ide võitmisele. Esimene mäng lõppes neil 7:6, 7:6, aga järgmises kahes kohtumises on võidetud niinimetatud matši tie-break kümne punktini.

Tänases poolfinaalis olid Malõgina ja Robbe vastasteks Katarina Kuzmova (Slovakkia) ja eelmisel nädalal Bratislavas üksikmängu võitnud 16-aastane Linda Noskova. Eesti/Prantsusmaa paari võidunumbriteks kirjutati 5:7, 6:1, 10:7. Mäng oli üllatavalt murreterohke. Esimeses setis võitsid seisuni 4:4 geime ainult tõrjujad, aga otsustava murde tegid vastased seisul 5:5. Teises setis asusid Kuzmova/Noskova murdega ette 1:0, aga enam ei võitnud ühtki geimi. Seega olid enne otsustavat tie-break’i murded 7:6 Malõgina/Robbe kasuks.

Matši tie-break kulges aga algusest lõpuni Malõgina/Robbe juhtimisel. Nad olid ees 3:0 ja uuesti pärast vahepealset viigiseisu 7:4. Kaks korda jõudsid vastased veel ühe punkti kaugusele, aga mitte enamat. Finaalis kohtuvad Malõgina/Robbe neljandana asetatud Tereza Šmitkova ja Veronika Vlkovskaga (Tšehhi). Šmitkova võitis Malõginat üksikmängu teises ringis ja on nüüdseks jõudnud poolfinaali.