Kaia Kanepi võitis maailma 23. reketi vastu seti, aga mängu mitte

Kaia Kanepi US Openil. / Foto: USA Today Sports/Scanpix

Kaia Kanepi langes US Openil välja 2. ringis, kui kaotas maailma 23. reketile Qinwen Zhengile (Hiina) 2:6, 6:3, 2:6.

Ülivõrdeid ei saa siiski selle eest kasutada, et Kaia nii tugevale mängijale lahingu andis. Ega Zheng päris oma taset välja ei mänginud, vähemalt teatud perioodidel mitte. Kaial oli murdepallide näol kasutamata võimalusi ja ka 9 topeltviga ei aidanud kaasa. Üleeile Barbora Strycova (Tšehhi) vastu tegi Kaia ainult ühe topeltvea. Muidugi ütlevad asjatundjad selle kohta, et tugevama mängija vastu peab serviga riskima, aga tundus, et osa topeltvigu tulid täna küll igasuguse riskita.

Esimeses setis oli Kaial seisul 1:0 kohe kasutada kaks murdepalli, aga 2:0 edu jäi saamata. Kui Zheng murdis seisuks 3:2, oli Kaial järgmises geimis kolm murdepalli, et viigistada, aga ka see võimalus jäi ainult võimaluseks.

Teises setis tundus, et Zheng üritab võita võimalikult vähe jõuvarusid kulutades. Ta mängis pigem kindla peale, aga seti keskel sattus Kanepi hoogu ja siis vajus Zhengi taktika täielikult kokku. Seisult 3:3 kaotas Kaia kolme geimiga ainult kolm punkti. Otsustavas setis pingutas Zheng siiski rohkem ja kuigi Kaia viigistas murded 2:2, läks hiinlanna uuesti ette ja lõpus ründas teravamalt.

Mõned servi näitajad olid täna kesised ja oma osa mõlemal mängijal. Nii tegi Kaia 9 topeltvea kõrval 7 topeltviga ka Zheng, esimese servi protsent jäi mõlemal alla 50 – Kanepi 49, Zheng 46%. Äralöökide/lihtvigadega oli Kaia seis 14/35 ja Zhengil 23/36. Resümee on selline, et Kaia saanuks paremini, aga tõenäoliselt oleks ka Zhengil olnud veel üks käik varuks.