fbpx
Close
PAF.ee

Iga inimene, kellele meeldib õlu, on õllenaut

Suvesoe nädalavahetus kuurortlinnas, seltskonnatennis ning külm õlu – see on paljude tenniseharrastajate jaoks maapealne paradiis. Praegusel hetkel, spordipiirangutega lörtsisajuses märtsis, on kahte esimest eeldust keeruline täita. Võtsime ühendust kohaliku pruulikoja Õllenaut tegevjuhi Urmas Rootsiga ja rääkisime õlle nautimisest.

Õllenaudi tegevjuht Urmas Roots / Foto: Kristiina Männik

Iga inimene, kellele meeldib õlu, on õllenaut

Lugu algas sellest, et läksin sõbra sünnipäevale, kus oli väike seltskond, ja üks külaline andis oma kodupruuli maitsa. Sinnamaani ostsin poest alati kõige odavamat õlu, sest arvasin, et sisulist vahet pole. Sel päeval sain aru, et õlu saab ka teistmoodi olla. Töötasin sel ajal suurkorporatsioonis ning nägin, et välismaalt tulevad käsulauad sobisid mulle järjest vähem. Möödus aasta, kui leidsin end mõttelt, et peaks midagi muud tegema. Võtsingi ette ja kirjutasin Ilmar Ränile, kes oli see mees sünnipäevalt, kes minu õlle maitsemeele uuele tasemele viis. Selgus, et ka temal oli huvi omatarbeks pruulimisest edasi liikuda. Nime osas oli meil kindel soov, et see sisaldaks Õ tähte, kuna mujal maailmas sellisel kujul seda tähte pole. Õllenaudil on kaks tähendust: õlu ja nautima ning teine variant: kosmonaut ja astronaut just, nagu uute õllemaitsete otsija. Iga inimene, kellele meeldib õlu, on õllenaut.

Kaineken Suitsu Porter / Foto: Õllenaut

Kaineken on elumuutev kogemus

Esimene pruulikoda, mille ostsime, maksis umbes 70tuh eurot, mis oli justkui suur kodune õllepruulimiskomplekt. Nägime, et õlleturg kahaneb, aga alkovabade õllede turg kasvab kiiresti. Paraku olemasolevate vahenditega head alkovaba õllet teha ei olnud võimalik. Kuna meil oli vajadus nii olemasolevate toodete tootmismahtude suurendamiseks kui ka alkovabade õllede tootmiseks, siis ostsime ühisrahastuse ja riigi toetuse abil uue tehase.

Kaineken IPA / Foto: Õllenaut

Selleks, et teha head alkovaba õlut ja tagada selle säilivust, peab olema tunnelpastöör, mis on meil Eesti väiketootjate seas ainulaadne. Meie õlled on pastöriseerimata, elusad õlled ja nende säilivust hoiavad humalad ning alkohol. Kui aga alkoholi komponent ära võtta, siis ainuüksi humalad ei suuda säilivust tagada. Seetõttu otsustasime investeerida pastööri ja kasutada spetsiaalseid tänapäevaseid pärme, mis ei kääri kaugemale kui 1% alkoholi. Me peatame selle protsessi 0,3% – 0,4% juures. Viisime oma uue Kaineken alkovaba õlle laborisse toiteväärtuste analüüsi ja otsustasime teha ka vitamiinide sisalduse testi. Teadsime õlle B-vitamiini sisaldusest ja kasulikkusest, aga saime teadusliku tõestuse, et meie alkovabas õlles on A, B, C, D vitamiinigrupid esindatud. Alkoholivaba õlle sõbrad on toote hästi vastu võtnud ja uuringufirma Nielseni läbiviidud turu-uuringute järgi on Õllenaudi Kaineken Pale Ale 2020. aasta-l enimmüüdud alkoholivaba käsitööõlu.

Kaineken Pale Ale / Foto: Õllenaut

Õllenaut on ka kariloomade lemmik

Tegime avastuse rohelise energia kasutamises osas. Kui esialgu arvasime, et roheline elektrienergia on väga kallis, siis lähemalt uurides selgus, et 100% taastuvenergiale üleminek lisas meie elektriarvele vaid umbes 3%. Püüame ka igal muul moel olla keskkonnasõbralikud – nii prügi sorteerimisel aga ka näites õlletootmise ülejäägi ehk õllerabaga, mille anname talunikele kariloomade söödaks ja loomadele meeldib see väga! See on oluliselt toiteväärtuslikum kui tavaline jõusööt ning toob piimatootlikkusele enam kui 15%-lise kasvu

Kaineken alkoholivabad õlled / Foto: Annaliisa Roots

Parimad õlled valitakse Kadrina Saunaklubis

Eestis üks olulisemaid võistlusi on Kadrina Saunaklubi poolt korraldatav õllekonkurss. Karmo Tüüri juhtimisel alustati 2014. aastal õllekonkursiga, kus arvamus kujuneb laia seltskonna arvamusest. See on aus võistlus, kus ei saa medalit osta ja oleme selle võistluse kaks korda võitnud. Hindame kõrgelt veel ka Sommeljeede festivali raames Kaineken ipa saavutatud Eesti parima alkoholivaba õlle tiitlit. 2020. aastal osalesime World Beer Awards’il, kus Kaineken pale ale võitis pronksmedali. Paraku on ka konkursse, kus osalustasu eest saavad kõik oma medalid kätte.

Õllenaut nimeline tenniseväljak Laagri Tennisekeskuses / Foto: Õllenaut

Õllenaut toetab tennist ja discgolfi

Meie meeskonnas on kirglikud tenniseharrastajad ja discgolfarid. Toetame Laagri Tennisekeskust ning oleme Ettevõtete Discgolfi võistluse toetaja. Tegime koostöös Tennisnetiga kõigile tennisesõpradele oma e-poes ka soodustuse. Kood Tennis20 niidab kogu ostukorvilt 20%. See tuleks lisada Õllenaudi e-poes ostuprotsessi lõpus.

Märkus: tegemist on makstud postitusega, mis tutvustab Õllenaudi Kaineken alkoholivabasid õllesid. Kui soovid oma tooteid või teenused tutvustada, siis võta ühendust: reklaam@tennisnet.ee

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Kommenteeri
scroll to top