fbpx
Close

Kaia Kanepi valis Prantsusmaa lahtisteks ettevalmistamiseks Parma turniiri

– Kaia Kanepi / Foto: Zumapress.com/Scanpix

Kui praegu jätkuval Rooma WTA 1000 turniiril ei mängi kumbki esisajasse kuuluv eestlanna, sõidab Kaia Kanepi täna siiski Itaaliasse. Miks? Sest järgmisel nädalal peetakse Parmas WTA 250 turniir Emilia Romagna Open.

“Roomat ma ei valinud sellepärast, et ei tahtnud kahel turniiril järjest mängida kvalifikatsiooni,” ütles teisipäeval Kalevi väljakutel harjutanud ja hiljem Forus Tennisekeskuses (endine Tondi) füüsilist trenni teinud Kanepi Tennisneti lühiusutluses. “Kaks rasket mängu tulnuks pidada ja põhitabelisse pääsu korral oled juba väsinud. Aga 250-lisel turniiril pääsen otse tabelisse. Turniir on ka heal ajal, sest pärast seda jääb veel nädal Prantsusmaa lahtisteks harjutamiseks.”

Roland Garrosi slämmiturniiri nädala võrra edasilükkamine oli see, mis kindlasti muutis Emilia Romagna Openi mängijaile ahvatlevamaks, sest Kanepist edetabelis eespool olevaid mängijaid osaleb Parmas siiski üpris palju. Hetkeseiuga pääses Kaia tagant neljandana põhitabelisse, kuid eks viimase hetke loobujaid (mõnel juhul ka sõltuvalt Rooma turniiri tulemusest) võib juurde tulla.

Hetkel on aga Emilia Romagna Openi asetatud mängijad Bianca Andreescu (Kanada, WTA, 7.), Madison Keys (USA, 23.), Petra Martic (Horvaatia, 25.), Alison Riske (USA, 27), Veronika Kudermetova (Venemaa, 28), Jessica Pegula (USA, 31.), Cori Gauff (USA, 35) ja Darja Kasatkina (Venemaa, 37.). Nagu näha, on Parma turniir kohale meelitanud peamiselt Põhja-Ameerika tenniseparemiku. Kui TOP20 seast on kohal ainult Andreescu, siis Anett Kontaveidi (29.) lähirivaalidest osalevad seal paljud. Mainida võib veel Amanda Anisimovat (USA, 38.) ja Jil Teichmanni (Šveits, 40.), kes võivad asetuse saada mõne eelpool mainitu loobumise korral.

Kanepi veel ei tea, kas ta pärast Emilia Romagna Openit naaseb koju või jääb Prantsusmaa lahtisteks valmistuma Euroopasse. “Sõltub sellest, kui hästi seal läheb,” ütles Kanepi. “Praegu on testimiste pärast raske neid päevi arvutada, sest lennukile enne ei lasta, kui koroonaproov on negatiivne. Eestis oli eelmisel nädalal muidugi ilmaga probleem, külm ja mõnel päeval ka vihmane. Sain ainult kolm päeva mängida, aga sisse ei tahtnud ka enam minna. Kuid ma ei mänginud ka talvel üle kolme korra nädalas.”

Parmas mängitakse nädal hiljem (22.-29. mai) ka ATP250 turniiri, aga kuna see toimub vahetult enne Roland Garrosi, siis sellel TOP30 mehi üldse kaasa ei tee.

– Kaia Kanepi treenimas maikuus Eestis. Viimastel päevadel läks ilm siiski paremaks ning Kanepi enam jakki ja pikki pükse ei vajanud./ Foto: Toomas Kuum
scroll to top