Kaia Kanepi tuli kaotusseisust välja ja pääses teise ringi

– Kaia Kanepi / Foto: ETL/Karl Toomsoo

Kaia Kanepi oli ühe geimi kaugusel Melbourne’is alanud WTA 500 turniiri Gippsland Trophy avaringi kaotusest, kuid otsustaval hetkel tõi mängu murrangu ja võitis 1:6, 7:5, 6:2.

Kaial oli periood alates esimese seti seisust 1:1, kui ta kaotas Astra Sharma (Austraalia, WTA 111.) vastu seitse geimi järjest ja sai neis geimides kokku vaid kaheksa punkti. Nii juhtis vastane teises setis 2:0 ja hoidis oma pallingut seisuni 5:4. Aga just siis kasutas Kaia viimase võimaluse murda Sharma palling. Matšpallini vastane siiski ei jõudnud, ta oli kahes geimis võidust kahe punkti kaugusel.

Pärast esimest murret juhtus aga selline lugu, et Kaia ei kaotanudki enam ühtki geimi vastase pallingul. Otsustavas setis loovutas Kanepi mõlemad geimid oma servil, aga sel ei olnud enam tähtsust.

Kaia lõi kaks ässa, aga tegi koguni 10 topeltviga (Sharma vastavalt 3 ja 5). Eks see oli ka põhjus, miks Kanepi kokku viis servigeimi kaotas. Esimese servi õnnestumisprotsent oli eestlannal natuke parem kui vastasel (52 ja 50) ning esimese pallingu punkte võitis Kaia 60% ja Sharma 63%. Üldpunktidega jäi Kanepi peale vaid 90:89, murdepalle realiseerisid mõlemad üsna hästi – Kaia 12st 6 ja Sharma 9st 5.

Nüüd tuleb Kanepil kohtuda maailma 7. reketi Arina Sabalenkaga (Valgevene), kes on võitnud kolm turniiri ja 15 mängu järjest. See kohtumine peetakse tõenäoliselt teisipäeval.