fbpx
Close

Noor poolatar ei kaotanud pead pärast suurt võitu

Iga Swiatek vallutas Pariisi. / Foto: AP/Scanpix

Prantsusmaa lahtistel üllatuslikult naiste üksikmängus võidutsenud poolatar Iga Swiatek ei lennanud kohe kõrgele pilvedesse. Vastupidi, ta suutis säilitada kaine mõistuse.

WTA Insiderile ütles momendil maailma edetabelis 17. kohal asetsev ja alles 19-aastane Iga Swiatek, et ei tundnud peale võitu Roland Garrosil suurt peapööritust.

“Tegelikult olen ma alati teadnud, et pärast Suur slämmi turniiri võitmist oleksin väga õnnelik, tähistaksin seda päeva. Kuid mul on raske kirjeldada, mida tegelikult tundsin peale tiitlivõitu. Sportlane peab olema valmis mitte ainult võiduprotsessiks, vaid ka võimalikuks järgnevaks eduks.”

“Võib-olla ma ise selleks ei olnudki päris valmis, aega oli lihtsalt vähe. Keegi ju ei arvanud, et võidan Suure slämmi turniiri 19-aastaselt. Tegelikkuses olin silmitsi tõsiasjaga, et triumfis suurturniiril pole midagi erakordset. Vaid see on samasugune võit, nagu igal teisel turniiril. Kuid peale sellist edu peate töötama enda kallal veelgi rohkem, sest nii kohustusi kui ootusi on edaspidi rohkem. Nii et jah, ma ei olnud üldse pilvedes,” jätkas Swiatek.

scroll to top