fbpx
Close

EELVAADE | Kaia Kanepi alustab hooaega ööl vastu pühapäeva

– Kaia Kanepi / Foto: Siim Semiskar

Kaia Kanepi alustab Gippsland Trophy WTA 500 turniiri kohtumisega Astra Sharma (Austraalia, WTA 111.) vastu ajal, mil suurem osa eestlasi magab. Meie aja järgi peaks mäng algama kell 4 või pisut varem/hiljem.

Kuna üheaegselt algavad kaks turniiri (teine on Yarra Valley Classic) sisuliselt mitte millegi poolest ei erine – mõlemad peetakse Melbourne’is samadel väljakutel, kus toimub ka Australian Open -, siis oli algul ajakava ja turniiri nimedega segadus. Veel laupäeva hommikul oli kirjas, et Kaia pühapäeval ei mängi ja turniiride koosseis oli ka vastupidine.

Nii kirjutab Tennisnet pisut hilinenult lühema eelvaate, sest Astra Sharma ei ole tuntud ja edukas mängija, kellel oleks palju märkimisväärseid tulemusi. Sharmal on tegelikult Singapuri juured ja selles linnriigis ta 1995. aastal ka sündis. Tema ema on Singapuri hiinlanna ja isa Singapuri hindu. Austraaliasse kolis pere 2005. aastal, nad asusid elama riigi lääneosa suurimasse linna Perthi.

Enne 2019. aastat ei olnud Sharma isegi kuulunud maailma TOP200 sekka, kuid tunamullune hooaeg oli talle suhteliselt edukas ja praegu 25-aastane austraallanna kerkis esisajasse aprillis ning saavutas oma senise parima rankingu (WTA 85.) juunis. 2019. aastal pääses Sharma mängima ka suure slämmi turniire, kus ta on seni aga saanud vaid kaks võitu – 2019 Austraalias ja mullu Prantsusmaa lahtistel jõudis ta 2. ringi, veel viiel slämmiturniiril jäi pidama avaringi. Korra langes Sharma välja ka Anett Kontaveidi käe läbi, austraallanna kaotas Eesti esireketile 0:6, 2:6 Australian Openil. Kuid Kanepiga ei ole Sharma varem kohtunud. Sharma parim saavutus on hoopis segapaarismängus finaali jõudmine 2019. aasta Austraalia lahtistel.

Üksikmängus üllatas Sharma 2019. aastal finaali jõudmisega Bogota WTA turniiril, ent ITF-i turniire on ta võitnud seitse. Midagi muud erilist polegi Sharma karjäärist märkida.

Kaia näitas hilissügisestel ITF-i 25-tuhandelistel turniiridel, et maailma teise saja mängijatest käib tema jaks üldiselt üle. Kanepi on edetabelis alles 94. kohal vaid seetõttu, et ta mängib WTA turniire viimastel aastatel harva. Mõistagi on Kaia suur soosik ka kihlveokontorites, näiteks ennustusportaal Paf annab eestlanna võidukoefitsiendiks 1,24 ja Sharmale 4,10. Seega võiks lugeda Kaia võidušansse umbes 80-protsendiliseks. Tõenäoliselt on kihlveokontorid Sharma šansse isegi veidi suurendanud põhjusel, et tema ei pidanud läbi tegema pikka karantiiniperioodi nagu Kaia. Kuid siiski sai Kaia erinevalt Anett Kontaveidist vähemalt kaks nädalat treenida.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Kommenteeri
scroll to top