fbpx
Close

Kaia Kanepi servis juba matši võiduks, aga kaotas suures kuumuses

Jääkott ei aidanud – Kaia Kanepi jäi ikkagi kuumusele ja vastasele alla. / Foto: EPA/Scanpix

Austraalia palavuses peetud mängus ei suutnud Kaia Kanepi (31) õigel ajal mängu lõpetada ja kui see venis kolmesetiliseks, oli eestlanna juba füüsiliselt kustunud.

Ilmselt on kihlveokontorite koefitsiente arvestades tegu Australian Openi senise suurima üllatusega, kui maailma 167. reket Kimberly Birrell (Austraalia) alistas Kanepi 3:6, 7:6, 6:1. Mäng kestis natuke üle kahe ja poole tunni.

Rahvast oli 5000 pealtvaatajat mahutaval staadionil päris palju, sest tuldi ju toetama oma mängijat, ehkki tribüünil oli ka üksikuid Eesti lippe. Kuid ei olnud päris niisugust ažiotaaži nagu US Openil Anett Kontaveidi ja Serena Williamsi mängul. Esimeses setis piisas Kaiale ühest murdest ning tundus, et tagajoonel ei ole Birrell siiski vääriline vastane. Ka Kaia ei ole tagajoonel just maailma stabiilseim tennisist. aga ta kompenseerib seda teravusega. Kuid Birrellil tundus eeskäsi olevat pisut vildaka tehnikaga ja nii tuli eksimusi, ehkki 24-aastane austraallanna tegi aeg-ajalt ka ilusaid äralööke.

Teises setis jäi Kaia murdega taha, sest seisul 1:2 mängis ta servigeimi alates 40:15st ebaõnnestunult, otsustavaks võis saada kehv volle seisul 40:30. Kuid jäi mulje, et on siiski aja küsimus, kui Kaia uuesti initsiatiivi haarab ja nii läkski. Kaia viigistas ja murdis uuesti eduseisuks 5:4. Korraga üllatas aga Birrell väga hea tagajoonemänguga ja Kaia kaotaski servigeimi. Austraallanna läks üha paremasse hoogu ja rollid olid vahetunud. Tie-break’is võitis Kaia seisul 2:5 kaks tõrjepunkti, aga siis lõi oma servil palli napilt võrku ja kaotas ikkagi 4:7.

Kuumus oli selleks hetkeks veel süvenenud ja päike paistis võimalikult kõrgelt. Kaial enam jõudu ei jätkunud, aga Birrell liikus endiselt särtsakalt. Ta ajas ka vahel tagasi kõrgeid palle, et punkte pikemaks muuta ja meelitas väsinud Kaialt vigu välja. Kui seis oli juba 4:0 Birrelli kasuks, oli kõik selge, ehkki ühe servigeimi Kaia veel võitis. Kommentaarides märgiti ka seda, et Kaia võinuks ilmaga arvestada ja endale muretseda sarnase nokatsi nagu kandis tema vastane. Aga me ei saa seda ette heita, sest võib-olla pole Kaia harjunud nii mängima…

Statistikas torkab silma, et Kaia ei löönud ühtki ässa (Birrell 2), mis on pika mängu kohta üsna haruldane. Ta tegi küll vähem topeltvigu (1 vs 6), aga võitis esimeselt servil palju vähem punkte (63 vs 74%). Ka äralöökidega jäi Kaia alla 20:27 ja tegi rohkem lihtvigu (42:38). Kuid eks see allajäämine tuli peamiselt kolmanda seti arvelt, kus lihtvead olid 15:1.

Kaial läheb nüüd edetabelis maha 430 punkti ja esialgu on ta jooksvas tabelis langenud 45ndaks, aga ta võib sealt veel langeda olenevalt lähimate jälitajate tulemustest.

scroll to top