Kaia Kanepi alistas Tallinn Openi 2. ringis Ann Li (USA, WTA 62.) 7:5, 7:5 ja kuigi vastasel olid selles mängus ka oma “helged hetked”, jäi Kaia siiski seti lõppudes peale.
Esimeses setis jõuti seisuni 5:4 Li kasuks üsna kiiresti, lausa 27 minutiga, mis vaheaegu arvestades näitab, et ühele geimile kulus keskmiselt 2,5 minutit. Sellegipoolest oli kumbki teinud ka ühe murde, aga need geimid läksid ka kiiresti. Üheksas geim oli esimene, mis kestis kauem (10 punkti), kuid murde- ehk settpalli Li Kaia servil ei saanud. Selle geimi lõpus algas Kaia üheksapunktiline võiduseeria, mis hõlmas veel nulliga murret ja 40:0 edu seisul 6:5. Aga läks ikka veel põnevaks nagu ka eile, kui Kaia andis Jelena Ostapenko vastu käest 5:0, 40:0 edu. Seekord aga piirdus olukord vaid ühe murdepalliga, mida Li ei realiseerinud ja sett kuulus Kaiale.
Teises setis oli seis 5:4 Li kasuks jälle tablool, aga murdeid oli tehtud rohkem (mõlemad kaks) ja mitu geimi kestnud päris kaua. Tundus, et Li pani eelkõige tagajoonemängus natuke juurde, aga ühes pikas geimis, kus ameeriklanna kaotas servi seisul 4:2, ei saanud ta vist ühtki esimest pallingut (või ühe sai?) sisse. Ja lõpp oli taas sarnane. Seisul 5:5 tegi Kaia murde kindlalt (kaotas ainult ühe punkti), kuid 6:5 peal kiirelt lõpetada ei suutnud. Ta pidi võitmiseks päästma kaks murdepalli, aga otsustavatel punktidel ei suutnud Li ikkagi Kaia tempole midagi vastu panna.
“Algul olin natuke kange, aga pärast läksin paremaks,” iseloomustas Kaia mängu väljaku intervjuus. “Li mängib üsna ebamugavalt, aga annab löömiseks rohkem aega kui eile Ostapenko. Kodupublik aitas kõvasti, kuigi selliste toetajate ees tekib mõnikord moment, kus hakkab piinlik, kui mõni asi välja ei tule.”
Pressikonverentsil ütles Kaia, et ei olnud kohtumise alguseks kuigi heas vormis, sest eilne mäng Ostapenkoga lõppes hilja ja tema und segati. Lisaks on kodus muud tegurid, mis rohkem hoiavad elevil ega lase nii rahulikult päevi või õhtut veeta kui välismaal. “Ma ei saanud korralikult magada, sest tuletõrjealarm hakkas tööle. Algul see juhtus kõrvalmajas ja siis meie oma kortermajas,” rääkis Kaia. “Mängu alguses ei olnud hea tunne. Sain kuidagi mängu sisse elatud. Minu arust oli tal teises setis päris palju võimalusi, aga just neil hetkedel, kui tal need võimalused olid, ei servinud ta hästi ja mina mängisin natuke paremini ka.”
Üldiselt pidas Kaia Li’d ebamugavaks vastaseks. “Ta lõikab palju väljaku erinevatesse nurkadesse. Mul tuli ka meelde, et tegelikult olin enne US Openit teinud 30 minutit Li’ga trenni, aga siis tuli vihmapaus vahele. Juba sealt mäletan, et tema teisel servil pall üsna ebamugavalt põrkas. Igal juhul oli keeruline mäng,” ütles Kaia.
Homses veerandfinaalis läheb Kaia vastamisi Karolina Muchovaga (Tšehhi), kellega ta varem kohtunud pole. Muchova on praegu vigastuspausi järel maailma 224. reket, aga ta on kuulunud TOP20 sekka (parim ranking 19.). Tšehhitari parim hoog kestis 2019. aasta suvest 2021. aasta kevadeni. Kuid kindlasti mängib ta ka praegu vähemalt TOP 50 tasemel.
“Sel aastal tegin Muchovaga muru peal ühe trenni. Aga me ei mänginud punktidele ja trennis on alati kõik väga head,” meenutas Kaia. “Ta servib hästi ja minu arust lõikab ka üsna ebamugavalt. Kuid kindlasti on ta väga hea vastane, kelle edetabelinumber midagi ei näita, sest tal on olnud palju vigastusi.”