Kaia Kanepi pakkus teises setis närvikõdi, kuid jõudis kindlalt finaali

– Kaia Kanepi / Foto: ETL/Karl Toomsoo

Cherbourgi 25 000 dollari auhinnafondiga ITF-i turniiril esimesena asetatud Kaia Kanepi alistas poolfinaalis Jodie Anna Burrage’i (Suurbritannia, WTA 274.) 7:6, 6:1 ja mängib pühapäeval finaalis.

Kaia oli algul oma servil 0:1, 0:30 taga, aga siis lükkas kõrgema käigu sisse ja veidi enam kui poole tunni pärast oli seis 6:1, 4:0. Ent nüüd võib naljatamisi öelda, et Kaia soovis enne finaali rohkem mängupraktikat, sest senised kohtumised olid lõppenud üsna kiiresti. Burrage tuli järele 4:4 ja pärast mõlemapoolset pallingu hoidmist jõuti tie-break’ini. Otsustava geimi tulemus 7:2 (Kaia oli ees 6:0) siiski näitas, et favoriidil oli kontroll mängu üle olemas.

Natuke tekitab ärevust, et teist mängu järjest lõi Kanepi esimest servi sisse alla 50% – eilses veerandfinaalis 48 ja täna 46%. Aga ta võitis esimeselt servilt 81% punktidest, mistõttu suurt muret polnud. Kaks oma pallingugeimi Kaia siiski kaotas.

Finaalis kohtub Kanepi pühapäeval kell 16 kuuendana asetatud Harriet Dartiga (Suurbritannia, WTA 154.). Kuna nii madala auhinnafondiga turniiril me eellugu spetsiaalselt ei kirjuta, siis tutvustame põgusalt Kaia finaalivastast.

24-aastane Dart ei ole WTA tasemel suurt midagi saavutanud, tema senine parim edetabelikoht 121. pärineb mullu jaanuarist. Kuid korra (samuti 2019) on Dart jõudnud Wimbledoni turniiril 3. ringi. Ent ühelgi WTA turniiril (neid on Dart mänginud vähe) pole ta 2. ringist kaugemale kunagi pääsenud.

ITF-i tasemel on Dart võitnud neli turniiri üksik- ja 14 turniiri paarismängus (täna õhtul jäi inglannal 15. tiitel saamata, sest ta kaotas Cherbourgi finaalis). 2019. aasta Australian Openil oli Darti paariline Anett Kontaveit, kellega koos nad jõudsid 2. ringi. Võib veel lisada, et ITF-i turniiri üksikmängu finaalides on Dart teiste hulgas võitnud Karolina Muchovat (Tšehhi), kes praegu asub maailma edetabelis 26. kohal. Selle võidu teenis Dart 2018. aasta veebruaris Saksamaal.