Kaia Kanepi pakkus pöidlahoidjaile närvipinget, aga lõpp hea, kõik hea

Seni ainus foto Kaia Kanepist tänavusel Wimbledoni turniiril. / Foto: EPA/Scanpix

Teist päeva järjest pidid Eesti tennisesõbrad küllaltki palju närveerima, sest tänane Kaia Kanepi kohtumine Stefanie Vögelega (Šveits) oli isegi veel pingelisem kui Anett Kontaveidi eilne mäng. Aga taas on rahu majas, sest Kanepi võitis 5:7, 7:5, 6:4.

Maailma edetabelis vastasest 21 kohta eespool (Kanepi 76., Vögele 97.) asunud eestlanna üldiselt domineeris mängu, aga lihtvigade suur arv ja kohati ebakindel serv pärssis võimalusi kohtumine kiiremini võiduni viia. Üks iseloomulik moment: 7 korda pääses Kaia murdega ette ja 5 korda võttis Vögele selle kohe tagasi (neljal juhul järgmises geimis). Kahel korral ehk siis teise ja kolmanda seti lõpus oli Vögelel ka võimalusi murdepallide näol, aga nüüd Kaia enam vastasel murda ei lubanud.

Niisiis: esimeses setis Kanepi murdega ees 1:0 ja 3:2, aga kohe järgnes viigiseis. Kui Vögele murdis seisul 5:6, siis Kaiale enam tagasitegemise šanssi ei jäänud. Teises setis juhtus sama seisul 2:1, aga seisul 6:5 suutis Kaia siiski servi hoida. Võrreldes mänguga Prantsusmaa lahtistel jäi mulje, et nii palju särtsu ja võitlustahet Kaial polnud, aga see võis olla petlik. Murul ei saa päästa neid palle, mis justkui tunduvad päästetavad, sest põrge on madal ja kiire.

Igatahes otsustavas setis Kaia kohatine ebakindlus jätkus, aga nüüd tundus, et ta on rohkem hammastega mängu küljes kinni. Seisul 2:0 oli Kanepil hea võimalus teha teine murre, aga pärast võimaluste käestlaskmist jäi ta hoopis 2:3 taha. Õnneks oli lõpus jälle parem mängija Kanepi, kuigi seisul 5:4 jäi ta veel 15:40 taha. Kui natuke lihtvigu olnuks vähem ja mõni servigeim kindlam, siis poleks Kaial võitmisega mingeid probleeme tulnud, sest mänguliselt oli ta vastasest siiski üle. Mäng kestis kokku 2 tundi ja 21 minutit ehk 40 minutit rohkem kui Kontaveidil eile.

Statistika on huvitav: Kaia tegi 61 äralööki ja 61 lihtviga. Võrdsus neis näitajates jääb enam-vähem püsima ka siis, kui võtta neist numbritest ära Kaia 8 ässa ja 9 topeltviga. Vögele tegi 23 äralööki ja 36 lihtviga, olles seega selgelt miinuses. Ta lõi ainult 2 ässa ja tegi 5 topeltviga. Kaia esimese servi õnnestumisprotsent (56) oli mõnevõrra madalam kui Pariisis eelmise slämmiturniiri ajal ja ka vastase omast (59%) natuke kehvem. Eks siin peituski põhjus, miks Kaia kaotas kuus oma servigeimi. Kokku murdepalle võitis Kanepi 16st 7 ja Vögele 14st 6 – enam-vähem sarnase eduga.

Kanepi kohtub 2. ringis Belinda Benciciga (Šveits, 13), kes täna alistas Anastassia Pavljutšenkova (Venemaa, WTA 46.) 6:2, 6:3. Omavahel nad varem kohtunud ei ole.