fbpx
Close

Kaia Kanepi pääses US Openil kolmandasse ringi

– Kaia Kanepi / Foto: Siim Semiskar

USA lahtistel tennisemeistrivõistlustel alistas Kaia Kanepi maailma 168. reketi Jil Teichmanni (Šveits) 6:4, 6:3 ja kohtub reedel 3. ringis Rebecca Petersoiniga, kes on Eesti päritolu Rootsi mängija. Tema isa Mart Peterson võitis 1980ndatel aastatel medaleid Eesti meistrivõistlustel.

Kanepi esitus ei olnud nii võimas kui avaringis maailma esireketi Simona Halepi vastu, kuid Teichmanni alistamiseks sellest piisas. Kaiat aitas eelkõige hea palling – ta ei kaotanud ühtki oma servigeimi ning vastasel oli kokku vaid kolm murdepalli. Kuigi kahel eestlannal olid erineva tasemega vastased, võib punktide saavutamise proportsiooni siiski võrrelda – nii Kanepi kui ka Anett Kontaveit võitsid tõrjel 44% punktidest, aga pallingul Kanepi 68 ja Kontaveit 52%.

“Ühtegi väga keerulist momenti polnud. Mõned murdepallid olid, aga väga ärevaks ei läinud,” ütles Kanepi pärast kohtumist Delfi vahendusel. Ta tunnistas, et oli rohkem närvis kui Halepi vastu. “Olin saanud suure võidu ja sellega tekkis võidukohustus. Teadsin, et pärast väga head võitu on raske mängida. See on praktiliselt kõigil nii. Ilmselt selles plaanis tuleb järgmine mäng lihtsam,” rääkis Kanepi.

Kanepi sõnul segasid ka palavus ja tuul. “Palavaga lendab pall kiiremini, tihti oli palli lendu raske kontrollida. Kuna oli tuuline, siis ei saanud väga täpselt nurkadesse lüüa. Treener ütles ka enne mängu, et nendes oludes tuleb palju rohkem lihtvigu, rohkem raamiga tabamisi, et see on kõik normaalne ja et ma ei laseks end sellest häirida,” avas Kanepi olulisi nüansse.

 

scroll to top