fbpx
Close

Anett Kontaveit kaotas US Openil dramaatilise mängu

– Anett Kontaveit / Foto: Siim Semiskar

Kolmandat korda järjest ei saanud Anett Kontaveit aasta viimasel slämmiturniiril ehk US Openil avaringist kaugemale, kui kaotas maailma 54. reketile Katerina Siniakovale (Tšehhi) 7:4, 3:6, 5:7.

Kaks ja pool tundi kestnud mäng lõppes Eesti aja järgi alles varastel hommikutundidel. Kontaveit tundus haaravat pikema ölekõrre, kui pärast servimurret asus otsustavas setis juhtima 5:4 ja 30:0. Sellelt seisult mängis Siniakova paar riskantset, aga õnnestunud punkti ning seejärel eksis Kontaveit ise. Viimases geimis päästis eestlanna kaks matšpalli, aga kolmandal tabas Siniakova tõrjel täpselt tagajoonele ja saavutas vajaliku punkti.

Esimeses setis tehti algul kaks vastastikust servimurret, kuid seejärel õnnestus mõlemal mängijal oma pallingut hoida. Seisul 5:6 päästis Kontaveit ühe settpalli ja seejärel võitis tie-break’i kindlalt 7:3. Samas ei olnud meie esireketi mäng liiga veenev ning see kajastus teise seti algul, kui vastane läks juhtima 4:0. Kuigi ühe murde sai Kontaveit tagasi, ei õnnestunud setti päästa.

Statistika räägib, et Siniakova esimene serv oli efektiivsem: ta lõi 7 ässa ja võitis 71% punktidest. Kontaveit vastas 3 ässaga, kuid võitis 60% punktidest, mis on esimese pallingu kohta kõvakattega väljakul üsna vähe,. Samas oli eestlanna teisel servil vastasest pisut edukam (võidetud punktid vastavalt 43 ja 40%, topeltvigu natuke vähem, vastavalt 7 ja 9).

Omapärane oli ka fakt, et Kontaveit tegi vastasest vähem äralööke (31 ja 36) ning lihtvigu (38 ja 39). Selle põhjal võiks tunduda, et ründavamalt mängis Siniakova, kuid tegelikult oli mängu võti pigem selles, et Anetti rünnakud pahatihti ei lõppenud punkti võitmisega, aga veidi harvemini rünnanud Siniakova oli selles osas efektiivsem.

scroll to top