fbpx
Close

Glinka jõudis Nottinghamis veerandfinaali ja Malõgina paarismängu finaali

– Daniil Glinka / Foto: ETL/Igor Pissarev

Daniil Glinka alistas Nottinghami ITF-i M25 turniiri 2. ringis Harry Wendelkeni (Suurbritannia, ATP 536.) 6:2, 6:2.

Arvestades, et Glinka edetabelikoht on 773., oli tegemist üllatavalt veenva võiduga. Eesti tennisisti võidu alus oli murdepallide päästmine – 9st 9! Ise suutis Glinka realiseerida 6st murdepallist 4 ja kõik tähtsad geimid langesid tema saagiks. Glinka lõi 4 ässa ja sai esimest servi sisse koguni 76%.

Nottinghamis jätkub ja naiste W25 turniir, kus Elena Malõgina (5) kaotas 2. ringis Lauryn John-Baptiste’ile (Suubritannia, WTA 579.) 6:3, 4:6, 3:6. Tennisnet on viimasel ajal kiitnud Malõgina servi, aga täna lasi ta ennast väga palju murda – kahe viimase seti jooksul võitis Malõgina ainult ühe servigeimi, aga samas kuus tõrjegeimi. Kokku lõppes 21 geimi 28st murdega, mida John-Baptiste suutis 11 ja Malõgina 10 korda. Seepärast polnud ka ime, et mõlemad jäid isegi esimese servi punktidega miinusesse – Malõgina võitis neid 39% ja vastane 44%.

Kuid Malõgina sai rõõmustada paarismängus finaalijõudmise üle. Koos Jia-Jing Lu’ga (Hiina) alistasid nad poolfinaalis Suurbritannia paari Abigail Amos/Emma Wilson (4) 6:2, 6:3. Lu/Malõgina on asetatud teisena, aga finaalis kohtuvad nad esimese asetusega brittide Naiktha Bainsi ja Maia Lumsdeniga. Malõgina on praegu ka maailma edetabelis paarismängus kõrgema kui üksikmängus – vastavalt 270. ja 375. kohal.

Kristjan Tamm jäi Antalya turniiril alla Sean Hessile (Argentiina, ATP 1362.) 4:6, 2:6. Kuid argentiinlased on tihti saviliivaväljakutel märksa tugevamad, kui nende edetabelinumber näitab. Esimeses setis seisul 4:4 jäi Tammel kolm murdepalli realiseerimata, aga järgmises geimis loovutas ta ise servi. Teises setis juhtis eestlane 2:0, aga enam ei saanudki geimi. Kuigi Tamm võitis ässad 4:0, teenis ta esimeselt servilt ikkagi oluliselt vähem punkte (59% vs 76%).

scroll to top