Kaia Kanepi kaotas veerandfinaalis austraallannale

Kaia Kanepi. / Foto: USA Today/Scanpix

Kaia Kanepi langes Ystadis (Rootsi) ITF-i W40 turniiril veerandfinaalis välja, kui kaotas Astra Sharmale (Austraalia, WTA 276.) 5:7, 4:6.

Avasetis tegi Kanepi esimesena murde seisuk 4:3, aga vastane murdis kohe tagasi. Seisul 4:4 jäi Kaial kasutamata kolm murdepalli, aga viimases geimis võitis Sharma eestlanna eduseisult 30:15 kolm punkti järjest ja tegi otsustava murde. Teises setis jäi Kaia 0:2 taha, aga sai murde tagasi. Seekord õnnestus aga Sharmal samamoodi murre geimis, kus Kaia pidi servi igal juhul võitma, et kohtumine jätkuks. Aga seisul 4:5 jäi eestlanna 0:30 taha ja kaotas geimi seisul 30:40.

Kuigi Kanepil oli natuke parem esimese servi protsent (60 vs 57) ja ta võitis esimeselt pallingult rohkem punkte (65% vs 55%), kallutas vaekausi Sharma kasuks teine serv (Kaia poolt vaadatuna vastavalt 42 ja 67% võidupunkte). Murdepalle realiseeris Kanepi 12st 2 ja Sharma 12st 4.

Maailma esisajast langeb Kanepi esmaspäeval välja (praegu 101., aga see koht võib natuke halveneda), ent Wimbledoni põhitabelisse saab ta igal juhul, sest kohad pandi lukku 29. mai edetabeli põhjal.