Kaia Kanepi jõudis Ystadis veerandfinaali

Kaia Kanepi mängimas Roomas. / Foto: Reuters/Scanpix

ITF-i W40 turniiril Ystadis alistas esimesena asetatud Kaia Kanepi teises ringis Caijsa Wilda Hennemanni (Rootsi, WTA 368.) 6:4, 6:2 ja jõudis veerandfinaali.

Esimeses setis oli nii palju murdeid, et polegi mõtet rääkida servi hoidmisest, vaid hoopis seisust. Kaia ei olnud taga kordagi. Ta juhtis 3:0 ja kui vastane tuli järele 3:3, läks uuesti ette 4:3 ja 5:4. Kuigi järgmises servigeimis oli Kaia 15:40 taga suutis ta nüüd seti jooksul teist korda hoida oma pallingut ja sellega tagada setivõit. Teine sett oli märksa lihtsam. Kaia murdis vastase servi avageimis nulliga ja tegi veel ühe murde seisul 4:2. Selles setis ei kaotanud Kanepi ühtki servigeimi.

Võrreldes eilse mänguga õnnestus Kaia esimene serv täna palju paremini (75%) ja ta võitis esimeselt pallingult 64% punktidest. Suur vahe oli ka murdepallide realiseerimisel: Kaia 9st 6 ja rootslanna 10st 3.

Veerandfinaalis kohtub Kanepi Astra Sharmaga (Austraalia, WTA 276.), kes on olnud ka esisajas – mullu veebruarist pärineb tema parim edetabelikoht 84. Nad on kohtunud 2021. aasta algul Gippsland Trophy turniiril ja Kanepi võitis tookord üsna raskelt 1:6, 7:5, 6:2. Hiljem jõudis Kaia sel turniiril finaali. Tegemist oli tollal Australian Openi eelse võistlusega, mis peeti rangete koroonapiirangute tingimustes.