Kaia Kanepi sai Rootsis raske võidu maailma 454. reketi üle

Kaia Kanepi. / Foto: Zumapress/Scanpix

Esimesena asetatud Kaia Kanepi, kes on WTA edetabelis langenud 98. kohale, mängib sel nädalal Ystadis (Rootsi) ITF-i W40 turniiril.

Nagu tänavusele hooajale kombeks, ei saa Kaia kergeid võite isegi edetabelis üsna kaugel asuvate mängijate üle ja täna polnud erand: Kanepi võitis maailma 454. reketi Jacqueline Cabaj Awadi (Rootsi) 3:6, 6:3, 7:5.

Juba tundus, et kolmas sett läheb samamoodi ära nagu esimene, aga Kaia suutis allakäiku pidurdada ja seisult 3:5 võita neli geimi järjest. Esimeses setis läks Kaia murdega ette 2:1, aga kaotas siis kaks oma servi, jäi taha 2:5 ja enam setti ei päästnud. Teine sett oli ainus, kus Kaia domineeris kindlalt. Ta juhtis 5:1, andis siis ühe murde tagasi, aga varu oli olemas.

Otsustav sett kulges esimese seti stsenaariumi kohaselt. Pärast enda murret seisuks 3:2, kaotas Kaia kaks servigeimi ja jäi taha 3:5. Kuid seekord ei lõppenud sett 6:3, sest järgmises kolmes geimis oli Kaia väga kindel. Viimane geim oma servil oli tasavägisem, aga murdepalli vastane ei saanud ja Kaia võitis mängu.

Kaia oli pisut hädas esimese servi õnnestumisprotsendiga (51), aga kui see õnnestus, oli võiduprotsent hea (71, vastasel 66). Murdepalle realiseeris Kanepi 11st 6 ja Cabaj Awad 10st 5.

Teises ringis kohtub Kaia taas Rootsi tennisistiga, seekord edetabeli põhjal tugevamaga, aga mitte palju, sest Caijsa Wilda Hennemann on maailma edetabelis 368. kohal.