fbpx
Close

Dominic Thiem võitis vaid ühe servimurdega maratonmängu

Dominic Thiem pärast võitu. / Foto: EPA/Scanpix

Maailma kolmas reket Dominic Thiem (Austria) jõudis teist aastat järjest ATP finaalturniiri finaali, kui alistas Londonis peetud poolfinaalis maailma esireketi Novak Djokovici (Serbia) 7:5, 6:7, 7:6.

Selles mängus nähti vaid üht servimurret, mille Thiem tegi esimese seti eelviimases geimis. Isegi murdepalle oli väga vähe, sealjuures kolmandas setis mitte ühtki. Kokku realiseeris Thiem 2st murdepallist ühe ja Djokovic 3st 0. Servimäng domineeris, aga samas oli tihti ka pallivahetusi, kus tõrjuja sai justkui initsiatiivi, aga punkti võitis ikkagi servija.

Seda üllatuslikum oli fakt, et kahes tie-break’is oli minimurdeid palju – teises setis 22st punktist 11 ehk pooled ja kolmandas 12st 5. Teine sett oligi ainus, kus Djokovic omas murdepalle, neist kaks teenis ta seisul 6:5, mis ühtlasi olid settpallid. Kuid Thiem päästis need ja nii jõuti tie-break’i, kus austerlane omakorda jättis neli matšpalli kasutamata. Esimene matšpall seisul 6:5 oli Thiemil vastase servil, aga ta sai seisul 6:6 järjekordse minimurde ja matšpalli oma pallingul. Edasi juhtuski väike ime: Thiem kaotas servil mõlemad punktid ja siis Djokovic omakord servil mõlemad punktid ja Thiem veel ühe punkti oma servil. Nii jäi kasutamata kolm võimalust (Thiemil kaks ja Djokovicil üks) lõpetada sett oma serviga, mis seni oli mõlemal väga hästi töötanud. Lõpuks sai aga Djokovic tahtmise, kui ta seisul 9:10 võitis lõpuks punktid oma servil ja siis veel ühe Thiemi servil – 12:10.

Aga otsustavas setis mängiti nii, nagu seda dramaatilist tie-break’i polekski olnud. Esimeses seitsmes geimis ei kaotanud servija kordagi üle ühe punkti. Nii otsustas mängu teine tie-break, mida Thiem alustas närviliselt. Ta tegi topeltvea, kaotas punktid ka vastase servil ja siis virutas eeskäega palli meetri võrra auti. Djokovic juhtis 4:0, aga Thiem suutis teda tõrjel survestada ja võttis suurepäraste ründelöökidega minimurded tagasi. Austerlane teenis kokku kuus punkti järjest ja kuigi seisul 6:4 tõrjel veel lõpetada ei suutnud, pani ta seekord erinevalt teisest setist oma pallinguga mängule punkti!

Kokkuvõttes Thiem vääris võitu, sest oli ju tema see, kes ainsa murde saavutas ja ka ründemängus oli üle kahe korra vastasest aktiivsem – austerlane tegi 50 ja Djokovic ainult 23 äralööki. Lihtvigu oli Thiemil 39 ja Djokovicil 27, aga nagu siit näete, polnud see vahe nii suur, kui austerlase paremus äralöökidel.

Ässad võitis Thiem 12:4, aga ta andis suure osa paremusest tagasi topeltvigadega – 5:0. Esimese servi protsent oli Thiemil 68 ja Djokovicil 72, kuid punkte esimeselt pallingult võitis Thiem 82 ja Djokovic 80%.

“See oli eelkõige vaimne võitlus,” ütles Thiem mängujärgses intervjuus. “Teises setis läksin pingesse, sest sellise legendiga mängida on midagi erilist. Arvasin, et kuna võitsin tänavu New Yorgis oma esimese slämmitiitli, olen rahunenud ja tähtsateks mängudeks valmis, aga eksisin. Olin isegi rohkem närvis kui tavaliselt. Seepärast olen väga õnnelik, et suutsin sellest üle saada ja mängin homme finaalis.”

Mis on nüüd pärast Djokovici kaotust kindel, et ATP finaalturniir saab viiendat aastat järjest uue ja esmakordse võitja, seda mainis väljaku intervjuus ka Thiem. 2016. aastal oli see Andy Murray (Suurbritannia), seejärel Grigor Dimitrov (Bulgaaria) ja Alexander Zverev (Saksamaa) ning mullu Stefanos Tsitsipas (Kreeka). Tänavu lisandub nimekirja Thiem või õhtuse mängu Rafael Nadal (Hispaania, 2) – Daniil Medvedev (Venemaa, 4) võitja. See kohtumine algab kell 22. Võib-olla mõnele tennisesõbrale on see üllatav, aga ka Nadal pole ATP finaalturniiri kordagi võitnud, ta on mänginud ainult kaks korda (2010 ja 2013) finaalis.

scroll to top