Kenneth Raisma kindlstas Prantsusmaal pääsu põhiturniirile

Kenneth Raisma Eesti meistrivõistluste finaalis. / Foto: Igor Pissarev/ETL

Kenneth Raisma (12. asetus) saavutas Sarreguemines’i (Prantsusmaa) 15 000 dollari auhinnafondiga ITF-i turniiri kvalifikatsioonis kaks võitu ja jõudis põhitabelisse.

Otsustavas kohtumises võitis Raisma (ATP 952.) kvalifikatsioonis esimesena asetatud Robert Strombachsi (Saksamaa, 664.) 6:4, 6:1. Esimese seti viimases geimis, kus vastasel oli oma servil geimpall, teenis Raisma seejärel neli murdepalli, millest viimase realiseeris. See oli ka otsustav, sest teine sett kulges ühepoolselt. Raisma lõi 8 ässa ja võitis esimeselt servilt 28st punktist 24 (86%).

Kristjan Tamm (4) aga samal turniiril kvalifikatsiooni ei läbinud, sest kaotas Leopold Zimale (Saksamaa) 2:6, 3:6. Tamm pidi sõitma Prantsusmaale otse pärast Monastiri turniiri paarismängu finaali ja see võis tulemusele mõjuda.

Kahjuks jäi Raisma viiest Eesti tennisistist ainsaks, kes valikturniiri läbis, sest kolm meie naismängijat piirdusid parimal juhul ühe võiduga. Heraklioni turniiril suutis Saara Orav 6:3, 6:1 võita Koral Koldobski (Iisrael), kuid kaotas 10ndana asetatud Julia Kimmelmannile (Saksamaa, WTA 1119.) 6:2, 2:6, 7:10.

Platja D’Aro (Hispaania) turniiril (kõik mainitud võistlused on 15 000 dollari auhinnafondiga) sai Katriin Saar tänu kvalifikatsiooni 3. asetusele otse teise ringi, aga Maria Lota Kaul alistas 15-aastase Sara Dolsi (Hispaania) 7:6, 6:1. Kuid teises ringis mõlemad eestlannad kaotasid.

Otse põhiturniriile said Istanbuli 25 000 dollari turniiril esimesena asetatud Kaia Kanepi ja Monastiris 15-tuhandelisel neljandana asetatud Elena Malõgina.