fbpx
Close

Kaia Kanepi alistaja ei pääsenud poolfinaali, edasi said Konta ja Vondroušova

Johanna Konta. / Foto: Reuters/Scanpix

Prantsusmaa lahtiste tennisemeistrivõistluste naiste üksikmängu esimene poolfinaalpaar on selgunud – kohtuvad Johanna Konta (Suurbritannia, 26) ja Marketa Vondroušova (Tšehhi, WTA 38.).

Jah, maailma 26. ja 38. reketi kohtumine slämmiturniiri poolfinaalis on väliselt üllatav, aga naiste tipptennise viimase aja tendentse arvestades mitte. Üllatusi on 2019. aastal sündinud oi kui palju ning enam ei tundu näiteks 50. reket viiendast palju nõrgem.

Konta jaoks pole poolfinaal võõras, sest ta on sama kaugele jõudnud Australian Openil (2016) ja Wimbledonis (2017), ent ta polnud Pariisis kunagi isegi avaringist edasi pääsenud. Pärast Wimbledoni tulemust oli inglanna maailma neljas, aga langes vahepeal viiendasse kümnesse, nüüd tõuseb jooksvas edetabelis 17ndaks, mis ka tähendab, et Anett Kontaveit taandus veel ühe koha võrra ja on nüüd 19., aga kumbagi sarnase nimega mängija koht järgmise nädala edetabelis pole veel lõplik.

Konta alistas mulluse finalisti Sloane Stephensi (USA, 7) veenvalt 6:1, 6:4. Inglannal oli natuke raskusi servi hoidmisega mängu esimeses geimis, aga teises setis juhtus selline lugu, et kui Konta oli Stephensi pallingu avageimis murdnud, andis ta oma servil mängu lõpuni ära vaid ühe (!) punkti. Nii veenev oli Konta palling, et Stephensil polnud midagi teha.

Põnevam oli Vondroušova mäng Kaia Kanepi alistaja Petra Marticiga (Horvaatia, 31). Martic juhtis esimeses setis 5:3 ja siis veel Vondroušova servil 6:5, 40:0. Aga kolm settpalli jäi kasutamata ja tie-breaki võitis tšehhitar 7:1. Teises setis andis omakorda Vondroušova 5:2 edu ja kaks matšpalli käest, aga suutis seisul 6:5 murda Martici pallingu. Seega 7:6, 7:5 19-aastasele tšehhitarile.

Vondroušova on maailma edetabelis esialgu 20. kohal, aga poolfinaali võidu korral tõuseks ka Kontast mööda ja kukutaks Eesti esireketi enda asemel 20ndaks.

Kolmapäeval on kavas ülejäänud neli veeramdfinaali (kaks meeste ja kaks naiste üksikmängus), aga kui tõeks osutub praegune ilmaennustus, on kõigi kohtumiste lõpuni pidamine üsna keeruline.

scroll to top