Kahekordne Eesti noorte tšempion Grete Gull: võitlesin terve finaalmängu iseendaga, sain temast jagu!

– Grete Gull ja Laura Rahnel / Foto: Igor Pissarev/ETL

Eesti noorte meistrivõistlustel lõppes neljapäeval esimene poolaeg. Selgusid U12 ja U16 Eesti noorte meistrid üksikmängudes ning U16 vanuseklassis ka paarismängutšempionid. Tütarlaste turniiril säras Saaremaa tüdruk Grete Gull.

U16 tütarlaste turniiril näitas võimsat minekut Grete Gull (Saaremaa TK, 4. asetus). Pärast üsna veenvat võitu veerandfinaalis paarismängukaaslase Laura Rahneli (Pärnu Kalevi TK) üle 7:6(6), 6:1 alistas ta poolfinaalis ka esimese asetuse Brit Martini (TK Fellin) 2:6, 6:2, 6:0. Peab mainima, et veerandfinaalkohtumise avasetis Rahneli vastu oli Gullil ka koormaga õnne. Rahnelil oli settpall kiires lõppmängus seisul 6:5, Gull sai punkti võrgu jämedast tripsust, settpall päästetud, teenis Saare piiga ka järgmise punkti võrgutripsu abiga…Kuid tsiteerides klassikuid: õnn soosib tugevamaid…Finaalis kohtus Gull Desire Pärnaga (Pärnu Kalevi TK, 3. asetus), kes sai poolfinaalis jagu Andrea Rootsist (Tallink City SK) 7:5, 6:1.

Meistrit otsustavas kohtumises aga väga pingeliseks ei läinudki. Võib olla oli selle taga ka Pärna reielihase vigastus, igal juhul Gulli võidunumbrid olid 6:1, 6:3.

„No mõtlesin terve mängu, et olen niikaugele jõudnud, pean lõpuni minema! Võitlesin iseendaga, pabistasin. Pabin ei tahntnud üle ka minna. Ja ma vahepeal lihtsalt ei saanud aru, kuidas Desire (Pärn) need pallid kõik ära toob! Võib olla oli tal valus, aga välja ta seda igal juhul ei näidanud! Aga selline rõõm on praegu. Ja väsimus,“ sõnas Saaremaale tšempionitiitli viinud noormängija.

Tütarlaste lohutusturniiri finaalis oli alles 13-aastane Kätriin Reinvald numbriliselt selgelt üle Emma Namnieksist 8:2.

Kuni 16-aastaste neidude paarismänguturniiril jõudsid finaali Gull/Rahnel kindla 6:2, 6:2 võiduga Martin/Rootsi üle. Neljapäeval oli nende vastasteks duo Pärn/Anna-Maria Tottrup (EKSM), kes olid poolfinaalis nibin-nabin paremad noorukestest, väga südi turniiri teinud Marie-Johanna Lapimaast (Altius TK)/Kätriin Reinvaldist (Avantage) 7:5, 6:4.

Gull/Rahnel teenisid Eesti noorte meistri austava nimetuse tulemusega 6:3, 6:2, hõbedase medali saavad kaela Pärn/Tottrup.

„No minul oli tegelikult kerge pingelangus, sest üksikus olin just tiitli võitnud. Ja paarismängus Laura aitas väga kõvasti, alguses olime hädas, aga tuleb välja, et lõpuks olime täna ikkagi paremad,“ kommenteeris Gull.

Gull oli peategelane ka kolmandas finaalis kolmapäeval. Koos Georg Straschiga (USTA) tuli mängida esimesena asetatud paariga Markus Mölder (MK Tenniseklubi)/Brit Martin. Mängus oli draamat, põnevust, vihma – ja mõttepause. Eesti meistriteks krooniti Mölder/Martin seisuga 6:4, 6:4, kuigi teises setis juhtisid Strasch/Gull juba 4:1…ja veel enne vihmapausi 4:3.. Kui väljak taas mängida lubas, kestis kohtumine veel kõigest seitse minutit….

Reedel algavatest kuni 18-aastaste tšempionaadist Gull osa ei võta, vaid kihutab üle Eesti lõunapiiri Läti pealinna Riiga, kus võtab reketi kätte juunioride ITFi 4. kategooria turniiril.