fbpx
Close

Eesti U12 vanuseklassi üksikmängu meistriteks krooniti Kiira Paškov ja Luukas Raudkivi

– Luukas Raudkivi / Foto: ETL

Neljapäeval said üksikmängude finaalidega otsa ka U12 Eesti meistrivõistlused. Tüdrukute turniiril tegi puhta töö Kiira Paškov (Tondiraba TK). Poiste turniiri finaalis oli oodata tulisemat andmist, sest vastamisi läksid treeningukaaslased Luukas Raudkivi ja Ken Ink (mõlemad US Tenniseakadeemia), kuid kes omavahel polnud võistlustel madistanud juba ligi aasta.

Esimesena asetatud Kiira Paškov kohtus U12 tüdrukute finaalis Miia Mihailoviga (MK Tenniseklubi), kelle finaali jõudmine kuuenda asetusena oli ehk kerge üllatus. Poolfinaali trilleris oli Mihailov parem teisest asetusest Eleanora Roosist (Altius TK) 6:3, 6:4. Paškov aga kinkinud midagi Nora Olivia Adamsonile 6:1, 6:0. Ka finaalis demonstreeris Paškov oma oskusi ja head mängutaipu ning alistas Mihailovi 6:1, 6:1.

Tüdrukute paarismängu turniiril jäid võitmatuks Paškov/Roos, kes finaalis olid paremad duost Ciona Lapidus(Tallink City)/Kaisa Varul (MK Tenniseklubi) 6:3, 6:0. Seega krooniti Paškov kahekordseks Eesti U12 meistriks. Pronksi teenivad ENMV paarismänguturniirilt Adamson/Elizabeth Averjanov (USTA) ning Nadežda Morozova (USTA)/Karola Viherpuu (Pärnu Kesklinna TK).

U12 poiste finaalis Luukas Raudkivi ja Ken Inki vahel näitasid mõlemad poisid väsimuse märke, on ju mehehakatised Eestit esindades võistlusmänge pidanud kaheksa päeva järjest, mitmelgi päeval isegi kaks matši.

Poolfinaalis oli Ink parem olnud Konrad Pungerist (MK Tenniseklubi) 6:1, 6:2, Raudkivi aga väga vaatemänguslises ja tihedas kohtumises Nikita Smirnovist (MK Tenniseklubi) 6:4, 6:1.

USTA poiste omavahelise finaalkohtumise avasetis seisul 3:1 Raudkivile järgnes 17 minutit kestnud geim. Tagantjärele tundub, et just see geim otsustas matši saatuse, sest kohtunik Karl Toomsoo nihutas punktiseisunäidu 4:1-le…Raudkivi võitis meistritiitli seisuga 6:2, 6:1.

„Olin täna lihtsalt pisut kindlam kui Ken. Ega ma ei pidanudki täna liiga agressiivne olema…pikka palli lõin ka hästi,“ arvas värske tiitlivõitja.

Poiste lohutuse võitis Egert Trave (Haapsalu TK), kes tulises finaalis oli napilt parem Richard Pihelgasest 9:7.

U12 paarismängu meistriteks tulid etteaimatavalt MK Tenniseklubi kasvandikud Konrad Punger/Kaspar Jaani, kes alistasid teisena asetatud FV Tenniseakadeemia paari Kristjan Ruudi Sepp/Hans Thomas Teivi 6:1, 6:1.  ENMV pronksise autasu saavad Kristjan Ilves(MK Tenniseklubi)/Jan-Elmar Sarapik (Pärnu Kalevi TK) ning Rasmus Ink (Saaremaa TK)/Egert Trave /Haapsalu TK).

scroll to top