fbpx
Close

Andrei Rublev võeti maha väidetava f-tähega sõimusõna eest

Andrei Rublev ei suuda uskuda, et peakohtunik Roland Herfel (vasakul) ta turniirilt maha võttis. / Foto: AP/Scanpix

Drastiliselt lõppes täna Dubais ATP 500 turniiri poolfinaal, kus Andrei Rublev diskvalifitseeriti seisul 7:6, 6:7, 5:6 Aleksandr Bubliki (Kasahstan) vastu.

Mäng polnud kaugeltki läbi, sest Rublevil oli ees oma palling ja tõenäoliselt otsustanuks mängu saatuse kolmas tie-break. Rublevil oli siiski põhjust olla närvis, sest otsustavas setis oli ta vastase servil ees 4:2, 40:0. Geimi võitmine tähendanuks teist murret ja sisuliselt 99% kindlusega võitu, aga Bublik päästis murdepallid ja siis viigistas ise murdega seisu 4:4.

Põhjus, miks peakohtunik väljakule saabus ja Rublevi diskvalifitseeris, seisnes ebatsensuurses sõimus. Kuid Rublev väitis kaljukindlalt, et ta ei kasutanud joonekohtuniku suhtes tuntud inglisekeelset f-tähega väljendit. “Ma ei öelnud talle f…er. Vannun jumala nimel,” ütles Rublev. Tavaliselt ei tähenda sõimusõna kasutamine kohest diskvalifitseerimist, vaid vastavalt mänguolukorrale kas hoiatust või punkti andmist vastasele, aga Dubai publik hakkas vihaselt protesteerima ja peakohtunik allus nende tahtele. Ka Bublik kaitses Rublevit, kinnitades, et vastane ei kasutanud ebatsensuurseid väljendeid.

Et neutraalsete vene sportlaste õhtu oleks täielikult läbi kukkunud, selle eest “hoolitses” Daniil Medvedev, kes teises poolfinaalis kaotas üllatuslikult Ugo Humbertile (Prantsusmaa) 5:7, 3:6. Nii Humbert (jooksvas edetabelis 15.) kui ka Bublik (19.) on kindlustanud järgmiseks nädalaks karjääri kõrgeima rankingu. Kui finaali võidab Humbert, kerkib ta 14ndaks, kui aga Bublik, siis otse Humberti kannule 16ndaks.

scroll to top