Jürgen Zopp oli raskustes nii Andrey Uvarovi kui Kenneth Raismaga

– Vladimir Ivanov ja Jürgen Zopp jõudsid Merko Openil veerandfinaali / Foto: Toomas Kuum

ITF turniiril Merko Open Pärnus peeti neljapäeval lõpuni meeste üksikmängu avaringi kohtumised ja seejärel ka teine ring. Selgusid veerandfinalistid, kelle sekka mahtusid ka kaks Eesti tennisisti.

Esimesena asetatud Jürgen Zopp on turniiri favoriit, ent see “koorem” näib teda pigem painavat kui enesekindlust lisavat. Vähemalt jäi selline mulje kahe esimese mängu põhjal. Avaringis tuli vastu Venemaa tennisist Andrey Uvarov. Zopp läks küll juhtima 4:1, ent seejärel oli mängukindlus pühitud ja sisuliselt kinkis Eesti esireket avaseti vastasele 4:6. Teine sett Zopp rahunes ja viigistas settide seisu – 6:2. Otsustavas setis punnis Uvarov sitkelt vastu ja pinge säilis kuni seisuni 4:4, siis võttis Zopp oma ja võitis mängu tulemusega 4:6 6.2 6:4.

Teine ring viis Jürgen Zoppi ja Kenneth Raisma omavahel kokku. Mõneti kahju, sest Raisma on tasapisi leidmas oma mängu ning vahepealne ebakindlus kadunud. Enne seda pidi Raisma jätkama kolmapäeval vihma tõttu pooleli jäänud mängu USA ülikoolis mängiva prantslase Tristan Merautiga. Peale 6:2 võidetud avasetti kulgesid kõik geimid tasavägiselt, ent pikema õlekõrre tõmbas Raisma. Teine sett samuti talle – 7:5.

Kui rahulikuma taktika valinud Zopp mängis avaseti väga ebakindlalt, siis Raisma näitas head liikumist ja ei tundnud mingit aukartust aastaid Eesti esireketi staatust nautiva Zoppi ees. Zopp oli servimurdega ees 5:4, kuid ei suutnud seda edu hoida. Suur hulk eeskäelööke lendas Zoppil pikaks ja Raisma hiilgas passeeridega. Kiires lõppmängus kindel 7:2 võit Raismale. Frustreerunud Zopp lõhkus pilbasteks kaks reketit ja pidi tänu hoiatustele alustama teist setti seisult 0:15. Raisma kasvatas teises setis korraks edu 3:1-le ja Zopp pidi midagi ette võtma. Seda ta tegi, muutudes agressiivsemaks ja tõstes servi efektiivsust. Settide seisu viigistas Zopp alles teise seti kiire lõppmängu võitmisega 7:2. Just antud kiires lõppmängus tegi Raisma oma harvad kolm lihtviga. Otsustavas setis sai Zopp lõplikult enesekindluse tagasi ja võitis kogu kohtumise tulemusega 6:7(2) 7:6(2) 6:2. Igal juhul andis Raisma tõsise lahingu Zoppile ja ei olnud sugugi kaugel elu ühe suuremast võidust.

Veerandfinaalis kohtub Jürgen Zopp ukrainlase Georgi Kravchenkoga, kes sai 16 hulgas jagu Siim Troostist 4:6 6:1 6:3.

Teise Eesti tennisistina pääses veerandfinaali Vladimir Ivanov, kes lülitas konkurentsist turniiril kolmandana asetatud venelase Denis Kloki 7:6(4) 6:3. Esimeses setis oli Ivanov kaotusseisus 0:3 ja 2:5, teises setis 0:2. Ivanov on tõusnud heasse mänguvormi, millest andis aimdust ka tema etteaste Eesti meistrivõistluste finaalis Kristjan Tamme vastu. Veerandfinaalis on Ivanovi vastaseks Alexander Shevchenko (Venemaa, 8).

Paarismängudega alustatakse alles reedel.