Merko Openil mängivad Elena Malõgina ja Lissi Kubre veerandfinaalis

– Lissi Kubre / Foto: Igor Pissarev

Merko Openil naiste üksikmängus lunastasid kaks meie tennisisti analoogselt meestele endale koha kaheksa tugevama hulgas.

Kuuendana asetatud Elena Malõgina sai teises ringis jagu Alexandra Pospelovast (Venemaa) 7:5 7:5 ning Lissi Kubre Astrid Wanja Brune Olsenist (Norra, 8) 6:4 6:3.

Malõgina jäi esimeses setis küll taha 3:5, ent neli järjestikust geimivõitu tagasid vajaliku setivõidu. Teises setis liiguti geim-geimilt seisuni 5:5, kusjuures eranditult servimurretega. Selles mängus näitasid mõlemad paremat mängurütmi ja -kindlust just tõrjegeimides. Malõgina edu trumbiks oli parem liikumine ja hästi toiminud eeskäe kross, mis toitis eriti hästi just otsustavas faasis.

Lissi Kubre mängis kindlalt tagajoone rallides ja mis tähtis, just pikalt kestnud geimides suutis ta otsustavad punktid enda kasuks pöörata. Igal juhul said kohal olnud pealtvaatajad aimu Kubre tegelikest võimetest, mille tulemuseks senise karjääri parim tulemus ITF turniiril.

Häid võimalusi omas veerandfinaali pääsuks ka Saara Orav, kes jõudis teise ringi võiduga 7:5 6:2 Sofia Dmitrieva (Venemaa) üle. Pääsuks veerandfinaali pidanuks Orav alistama teisena asetatud rootslanna Fanny Ostlundi. Ostlund oli enne seda võitnud avaringis Maria Lota Kauli 4:6 6:2 6:2. Tegelikult oli Kaul aktiivsem pool ja kes teab, kuidas lõppenuks kohtumine kui mitte suur hulk topeltvigu. Orav võitis nagu Kaulgi Ostlundi vastu avaseti – 6:2. Teine sett läks initsiatiivi haaranud rootslannale sama tulemusega. Otsustav sett kulges dramaatiliselt. Ostlund asus ette 4:0 ja vaatamata Oravat vaevanud jalakrampidele oli varsti üles seatud viik 5:5. Enamaks ei jätkunud Oraval lihtsalt energiat ja jalad olid vatti täis. Pahandust tekitas nii Kaulile kui Oravale Rootsi tennisisti tagakäe lõige ja osav stopitamine.

Avaringis tugeva leedulanna Iveta Dapkute 7:5 4:6 6:1 alistanud Eesti meister Katriin Saar pidi teises ringis tunnistama Maria Tanasescu (Kanada, 7) 6:7(3) 3:6 paremust.

Veerandfinaalis kohtub Malõgina esimesena asetatud Fiona Ganziga (Šveits) ja Kubre Karen Barritzaga (Taani). Võidu korral läheksid meie tennisistid poolfinaalis omavahel kokku.